Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Raptor: Call of the Shadows 2010 Edition (PC)

Raptor: Call of the Shadows 2010 Edition PC

Odświeżona wersja jednej z najpopularniejszych dwuwymiarowych strzelanin typu top-down z 1994 roku. Zasiadamy za sterami nowoczesnego myśliwca, eliminując pojawiające się kolejne fale wrogów i zdobywając kredyty, konieczne do ulepszenia naszej maszyny.

Zręcznościowe | 2D | top-down

PC Windows
Okładka Raptor: Call of the Shadows 2010 Edition (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5sierpnia2010

Raptor: Call of the Shadows 2010 Edition to odświeżona wersja jednej z najpopularniejszych dwuwymiarowych strzelanin typu top-down, która miała swoją premierę w 1994 roku. Za nową odsłonę gry odpowiadają autorzy pierwowzoru, Mountain King Studios, zaś rolę wydawcy przejął specjalizujący się w reedycjach klasyki DotEmu.

Raptor cechuje się oldskulową mechaniką rozgrywki, przypominającą produkcje z czasów świetności automatów do gier i komputerów 8-bitowych. Poruszamy się niewielkim samolotem myśliwskim, lecąc nieustannie w górę ekranu i eliminując pojawiających się w powietrzu, na lądzie i w wodzie przeciwników. Po każdej fali wrogów czekają na nas także znacznie bardziej wymagające statki bossów. Każdy zniszczony cel to kredyty, które po zakończeniu misji inwestujemy w naprawy, osłony i nowe uzbrojenie, konieczne by pokonać coraz wytrzymalsze jednostki wroga. Broń może być wykorzystana jednorazowo lub zamontowana na stałe, a jej arsenał jest całkiem spory.

W sumie do zaliczenia mamy 27 niebezpiecznych i nasyconych walką etapów, umieszczonych w trzech różnych sceneriach: Bravo Sector, Tango Sector i Outer Regions. Po każdym z etapów mamy oczywiście możliwość zapisu stanu gry. Raptor: Call of the Shadows oferuje cztery poziomy trudności – te najwyższe stanowią nie lada wyzwanie nawet dla największych entuzjastów tego typu gier.

Pod względem graficznym 2010 Edition wspiera znacznie wyższe rozdzielczości, będące wielokrotnością pierwotnej DOS-owej rozdziałki 320 x 200 pikseli. Nie chcąc ingerować w oryginalną oprawę, autorzy nie zaimplementowali możliwości zmiany aspektu. Nie zapomniano jednak o wielbicielach stricte old-schoolowej zabawy, pozostawiając możliwość wyboru oryginalnej oprawy VGA z 1994 r. Podczas rozgrywki posłuchać możemy również udoskonalonej ścieżki dźwiękowej, digitalizowanej z oryginalnego soundtracku w formacie MIDI.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: Dystrybucja cyfrowa

Gry podobne do Raptor: Call of the Shadows 2010 Edition

Wymagania wiekowe Raptor: Call of the Shadows 2010 Edition

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Raptor: Call of the Shadows 2010 Edition

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1,4 GHz, 512 MB RAM, 20 MB HDD, Windows XP/Vista/7