Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2016, 13:17

autor: Draug

Wieści ze świata (Gears of War 4, Dragon’s Dogma 2 / Dark Arisen) 11/1/2016

Dziś piszemy m.in. o przybliżonym terminie premiery Gears of War 4 i o wpływie odbioru gry Dragon’s Dogma: Dark Arisen w wersji PC na szansę powstania Dragon’s Dogmy 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Gears of War 4 ma wyjść jesienią 2016 roku

W czasie niedawnego livestreamu przedstawiciele firmy Microsoft ujawnili (dzięki, Gamespot), że gra Gears of War 4 jest planowana na jesień 2016 roku. Wcześniej, przy oficjalnej zapowiedzi na targach E3 2015, jako termin premiery podawano okres świąteczny, więc wygląda na to, że debiut kolejnej odsłony przebojowej niegdyś serii trzecioosobowych strzelanek mógł zostać troszkę przyspieszony. Przy okazji podzielono się ciekawą statystyką – 45% spośród graczy, którzy zagrali w Gears of War: Ultimate Edition (wypuszczony w sierpniu na XOne remake pierwszej części), nigdy wcześniej nie miało styczności z cyklem Gears of War.

Dragon’s Dogma: Dark Arisen na PC a Dragon’s Dogma 2

Z okazji zbliżającej się premiery gry Dragon’s Dogma: Dark Arisen w wersji na komputery osobiste serwis PC Gamer przeprowadził wywiad z czołowymi członkami odpowiedzialnej za nią ekipy deweloperskiej. Jak się okazuje, jeśli pecetowy Dark Arisen spotka się z ciepłym odbiorem graczy, znacznie wzrosnąć mogą szanse na opracowanie drugiej części serii Dragon’s Dogma z prawdziwego zdarzenia. Przy okazji wyjaśniono też, że długa zwłoka z przygotowaniem wersji PC (edycje konsolowe wyszły w kwietniu 2013 roku) wynikała z trudności w zebraniu odpowiedniej ekipy programistów.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze screeny w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: