Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2016, 18:02

autor: Kamil Zwijacz

HTC Vive / SteamVR - pre-ordery wystartują pod koniec lutego

Szefowa firmy HTC, Cher Wang, zdradziła w rozmowie z dziennikarzem The Telegraph, że 29 lutego bieżącego roku rozpocznie się przyjmowanie pre-orderów na gogle rzeczywistości wirtualnej HTC Vive.

Kilka dni temu rozpoczęto sprzedaż pre-orderów na gogle rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. Pod koniec przyszłego miesiąca podobnego ruchu doczekamy się ze strony firmy HTC, która 29 lutego zacznie przyjmować zamówienia przedpremierowe na zapowiedziane w marcu 2015 roku HTC Vive (tudzież SteamVR). Informację zdradziła Cher Wang, szefowa tajwańskiego koncernu, w rozmowie z dziennikarzem The Telegraph. Niestety nie podzieliła się szczegółami związanymi z ceną produktu, ale mając w pamięci koszt Oculus Rifta, ustalony na 599 dolarów, a w przypadku Polski 699 euro (około 3 tysiące złotych), można podejrzewać, że sprzęt HTC również nie będzie tani. Miejmy jedynie nadzieję, że nie zostanie wyceniony na jeszcze większą sumę.

HTC Vive w skrócie:
  • Gogle rzeczywistości wirtualnej tworzone przez firmę HTC we współpracy z Valve
  • Sprzedaż pre-orderów rozpocznie się 29 lutego
  • Premiera urządzenia ma się odbyć w kwietniu bieżącego roku

Do tego wszystkiego pamiętajmy też o konieczności posiadania odpowiednio mocnego PC-ta, który obsłuży gry przeznaczone na gogle. W przypadku Oculusa mowa jest o karcie grafiki Nvidia GTX 970 / AMD 290, procesorze Intel i5-4590 i 8 GB pamięci RAM. W zależności od danej produkcji, mogą się one jednak różnić. W tym momencie warto przypomnieć o Elite: Dangerous - Horizons, które w wersji VR wymagać ma jeszcze lepszego sprzętu, a dokładniej pisząc, karty grafiki Nvidia GTX 980, wspomaganej przez procesor Intel Core i7-3770K Quad Core i 16 GB RAM-u.

Czekamy zatem do 29 lutego, kiedy to producent zdradzi wszystkie szczegóły związane z HTC Vive. Natomiast powyżej obejrzycie najnowsze zwiastuny urządzenia.

HTC Vive / SteamVR - pre-ordery wystartują pod koniec lutego - ilustracja #1
gry Valve preorder gogle VR HTC Vive / SteamVR PC