Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2013, 14:15

autor: Sarge

Wieści ze świata (FIFA 14, Dragon's Prophet, RIFT, PlayStation 4) 19/9/13

Dziś piszemy m.in. o nowych informacjach na temat konsoli PlayStation 4, stadionach występujących w grze FIFA 14, najnowszej aktualizacji RIFT, a także premierze Dragon's Prophet. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Pinball FX 2

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto stoły w grze Pinball FX 2 (sam tytuł jest dostępny za darmo przez ograniczony czas). Możecie je aktualnie nabyć 66% taniej. Obecnie każdy stół kosztuje 3,39 euro (ok. 14 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Sega Sammy / Index Corporation

W sieci pojawila się informacja, że spółka Sega Sammy chce wykupić firmę Index Holdings, będącą właścicielem studia Atlus (serie Shin Megami Tensei, Persona). Według japońskiego serwisu Nikkei, do transakcji opiewającej na kwotę 14 miliardów jenów (ok. 141 milionów dolarów) dojdzie w listopadzie. Mówi się, że zakup nie wpłynie w żaden sposób na losy nadciągających gier studia Atlus (m.in. Etrian Odyssey Untold: Milennium Girl). Co ciekawe, przedstawiciele spółki Sega Sammy wydali oświadczenie (przetłumaczone przez serwis Siliconera), że koncern niczego w tej sprawie jeszcze nie ogłaszał.

FIFA 14

Firma Electronic Arts ujawniła pełną listę ponad 60 stadionów występujących w grze FIFA 14. Wśród nich znajdziemy 32 prawdziwe, licencjonowane obiekty sportowe. Pełne zestawienie stadionów znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej EA Sports.

Stadion Szachtara Donieck w grze FIFA 14 - Wieści ze świata (FIFA 14, Dragon's Prophet, RIFT, PlayStation 4) 19/9/13 - wiadomość - 2013-09-19
Stadion Szachtara Donieck w grze FIFA 14

Steam Greenlight

Firma Valve ujawniła 25 kolejnych gier, które uzyskały „zielone światło” w ramach programu Steam Greenlight, dzięki czemu w przyszłości powinny pojawić się w ofercie Steama. Pełna lista tytułów prezentuje się następująco:

 1. Bugbear Entertainment’s Next Car Game
 2. Camtasia
 3. Candle
 4. Dusty Revenge
 5. DwarfCorp
 6. Eden Star: Pre-alpha
 7. Gimbal
 8. Grimm
 9. Higurashi When They Cry
 10. Humans Must Answer
 11. Lacuna Passage
 12. Long Live The Queen
 13. Monochroma
 14. Mount Your Friends
 15. Postmortem: one must die
 16. SeaCraft
 17. Superhot
 18. Syder Arcade
 19. theHunter
 20. U55 – End of the Line
 21. Valdis Story Abyssal City
 22. Warsow
 23. World of Diving
 24. WWII Online: Battleground Europe
 25. Zombie Tycoon II

Dragon’s Prophet

Wczoraj miała miejsce amerykańska i europejska premiera gry free to play Dragon’s Prophet. Można powiedzieć, że jest to tylko symboliczne wydarzenie, bo produkcja studia Runewaker Entertainment była do tej pory grywalna w formie otwartej bety. Co ważne, postacie stworzone w tym czasie można wykorzystać w wypuszczonej wczoraj wersji 1.0. Jeśli chcecie rozpocząć zabawę z Dragon’s Prophet, musicie zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej i pobrać klienta gry.

PlayStation 4

Firma Sony ogłosiła, że po interfejsie PlayStation 4 będziemy mogli poruszać się także za pomocą gestów i komend głosowych, do czego przysłuży się PlayStation Camera. Podobną funkcjonalność zaoferuje również Xbox One. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że PlayStation 4 będzie wolna od zabezpieczeń HDCP przy nagrywaniu filmów z gier za pomocą zewnętrznych urządzeń. System HDCP jest obecny w PlayStation 3, co utrudnia użytkownikom tej konsoli rejestrowanie rozgrywki, jeśli tylko konsola korzysta z kabla HDMI.

RIFT

Studio Trion Worlds udostępniło aktualizację 2.4 do gry RIFT. Łatka o nazwie Beyond Infinity przynosi ze sobą m.in. dwa nowe raidy (Planebreaker Bastion, The Infinity Gate), pięcioosobowy dungeon Realm of Twisted Dreams czy nową kronikę. Oprócz tego zwiększono maksymalną rangę prestiżu w trybie PvP do 90. poziomu.

PlayStation 4 / iOS / Android

Firma Sony ujawniła, że w listopadzie wypuszczona zostanie specjalna aplikacja na urządzenia mobilne korzystające z systemów iOS i Android, przeznaczona do współpracy z konsolą PlayStation 4. Program pozwoli użytkownikom na wykorzystanie przenośnego urządzenia jako kontrolera lub dodatkowego ekranu w grach wspierających tę funkcję. Oprócz tego aplikacja umożliwi przeglądanie Trofeów i listy znajomych, wysyłanie im zaproszeń, czy komunikowanie się z nimi na czacie. Dostępna będzie też integracja z kontem na Twitterze i Facebooku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. 3 Stars of Destiny
 2. Hammerfight
 3. BloodBath
 4. Dragon’s Prophet
 5. Dark Souls II
 6. Battle Princess of Arcadias
 7. Dragon Ball Z: Battle of Z
 8. Yakuza: Restoration
 9. Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends
 10. Arma Tactics

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Dark Souls II – TGS 2013
 2. Pro Evolution Soccer 2014 – reklama telewizyjna
 3. Pro Evolution Soccer 2014 – tryb multiplayer
 4. NBA Live 14 – gameplay trailer
 5. RIFT – aktualizacja 2.4 – Beyond Infinity
 6. BloodBath – teaser
 7. Day One: Garry’s Incident – pre-order trailer
 8. Dragon’s Prophet – zwiastun na premierę
 9. Soulcalibur: Lost Swords – TGS 2013
 10. Dragon Ball Z: Battle of Z – TGS 2013
 11. Final Fantasy X-2 HD – TGS 2013
 12. World of Tanks – czołgi japońskie