Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hammerfight (PC)
OkładkaHammerfight (PC)

Hammerfight PC

Stworzona przez Konstantina Koshutina steampunkowa gra akcji. Gracz wciela się w rolę jednego z ostatnich potomków plemienia Gaiar, a jego zadaniem jest doprowadzenie do upadku cesarza i pomszczenie swoich bliskich.

Akcji | steampunk | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hammerfight Premiera PC

19sierpnia2009

producent: Konstantin Koshutin wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hammerfight

Painkiller (2004)

Damnation

Warmachine: Tactics

Hammerfight jest dziełem rosyjskiego projektanta gier - Konstantina Koshutina. Gra uznana została za jedną z najciekawszych niezależnych produkcji 2009 roku, zdobywając szereg prestiżowych wyróżnień, w tym nominacje do nagród Seumas McNally Grand Prize oraz Independent Game Festival 2008.

Fabuła Hammerfight przedstawia losy jednego z ostatnich członków plemienia Gaiar, rasy zahartowanej w walkach z olbrzymimi robakami. Po tym jak jego lud zostaje zniszczony, heros trafia do niewoli, gdzie zmuszany jest do walk na arenach. Jeden z przeciwników okazuje się dawnym przyjacielem ojca głównego bohatera. Rywale łączą siły, by wspólnie doprowadzić do upadku okrutnego cesarza, który nakazał unicestwić Gaiarów.

Podstawą rozgrywki są emocjonujące pojedynki. Uczestniczą w nich niewielkie pojazdy latające, które uzbrojone zostały w młoty bojowe, topory, miecze i korbacze (czasami również w broń palną). Mechanika walki opiera się na zaawansowanym silniku fizyki. Broń przymocowana jest bezwładnie do maszyny, a siła i celność ciosu zależą od umiejętnego manewrowania (rozkołysania, przyspieszenia, zatrzymania itd.) za pomocą komputerowej myszki. W trakcie zabawy istnieje możliwość zmiany uzbrojenia lub zmodyfikowania go w oparciu o zdobywane magiczne klejnoty.

Gra oferuje kilka wariantów zabawy, w tym solo mode (kampania główna), worm mode (polowanie na robaki), arena (pojedynki gladiatorów), tribal wars mode (walka z niekończącą się ilością przeciwników), hall mode (trening) oraz hammerball (rodzaj gry w polo). Wszystkie tryby dostępne są wyłącznie dla jednego gracza.

Hammerfight odznacza się prostą, choć estetycznie wykonaną oprawę graficzną 2D. Uwagę przykuwają przede wszystkim starannie wykonane ilustracje tła, a także spora ilość efektów specjalnych (wybuchy, rozbłyski itp.) towarzyszących pojedynkom.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Hammerfight: Odpowiednia dla każdego wieku.

Hammerfight Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 2.0 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB
  • 150 MB HDD
  • Windows 98/XP/Vista/7