Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warmachine: Tactics (PC)
OkładkaWarmachine: Tactics (PC)

Warmachine: Tactics PC

Taktyczna strategia turowa studia WhiteMoon Dreams, wyprodukowana we współpracy z firmą Privateer Press Interactive – twórcami figurowej gry bitewnej, która posłużyła za bazę dla komputerowej pozycji.

Strategiczne | steampunk | turowe | taktyczne | elementy RPG | crowdfunding | indie

Warmachine: Tactics Premiera PC

20listopada2014

producent: White Moon Dreams wydawca: Privateer Press Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Warmachine: Tactics

Painkiller (2004)

Damnation

Warbands: Bushido

Warmachine: Tactics to rozwinięcie projektu o nazwie Warmachine, który zapowiedziano jako przygodową grę akcji w 2009 roku. Długie poszukiwanie wydawcy i częste zmienianie koncepcji zmusiło w końcu studio WhiteMoon Dreams do przeistoczenia swojego projektu w taktyczną strategię turową. Gra jest oparta na figurkowym bitewniaku o tym samym tytule, a w jej produkcji współuczestniczy firma Privateer Press Interactive, odpowiedzialna za powstanie pierwowzoru.

Akcja Warmachine: Tactics toczy się w uniwersum znanym ze wspomnianego bitewniaka. Jest to steampunkowy świat, w którym zetknięcie magii i technologii doprowadziło do powstania Warjacków, potężnych mechanicznych kolosów sterowanych przez ludzi zwanych Warcasterami. Gra opowiada o niekończącej się wojnie między czterema Żelaznymi Królestwami: Khador, Cygnar, Cryx i Protektoratem Menoth. W poszczególnych kampaniach wcielamy się w młodych, początkujących Warcasterów, prowadząc ich ku chwale.

Warmachine: Tactics oferuje zarówno kampanię dla jednego gracza, jak i zabawę w trybie multi. Otrzymujemy swobodę w dostosowywaniu swojego oddziału, złożonego z Warjacków, Warcasterów i uzupełniających ich wojowników. Jednostki zdobywają doświadczenie, które służy do rozwijania ich w różnych kierunkach, a poszczególni członkowie zespołu uzupełniają się wzajemnie lub nawet łączą swoje umiejętności. Twórcy umożliwiają nam dodatkowo zapisywanie konfiguracji oddziałów i swobodne przełączanie się między nimi.

Na czele każdego oddziału stajie wspomniany Warcaster, potężny bohater, który nie tylko dysponuje bronią zdolną wykonywać bardzo mocne ataki, ale zna również wiele zaklęć użytecznych na polu bitwy. Dostępna jest bogata paleta takich postaci, znacznie różniących się między sobą zdolnościami i prezentujących zarówno odmienne podejście do toczenia walk, jak i inny wpływ na pozostałe jednostki. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj oczywiście kolosalny Warjack. W jego przypadku długie współdziałanie z jednym Warcasterem prowadzi do utworzenia między nimi więzi, która owocuje wzrostem sprawności bojowej duetu. Na koniec zostają wojownicy. Ponieważ oddziały w Warmachine: Tactics są elitarne i bardzo niewielkie, nie mamy tutaj do czynienia ze zwykłym mięsem armatnim w hurtowych ilościach, lecz z garstką bohaterów i weteranów, którzy również są w stanie przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Batalie toczymy przy wykorzystaniu różnorodnych, wszechstronnych taktyk, zależnych od naszych preferencji i dostępnych jednostek. Mechanizmy walki są inspirowane tytułami takimi jak Valkyria Chronicles, Final Fantasy Tactics i seria XCOM.

Jedną z głównych atrakcji Warmachine: Tactics jest też tryb multiplayer, w którym mierzy się dwóch dowódców, rzucając przeciwko sobie swoje oddziały. Udostępniona została możliwość toczenia rozgrywki zarówno równocześnie – gdzie gra toczy się bez przerw – jak i na zasadzie „play-by-mail”, czyli z naprzemiennym wykonywaniem ruchów przez uczestników w większych odstępach czasu. W Warmachine: Tactics znajduje się również automatyczna wyszukiwarka graczy, a także turnieje i rozgrywki rankingowe.

Grę napędzana silnik Unreal Engine, co gwarantuje przyzwoitą oprawę audiowizualną. Trójwymiarowe pola bitew obfitują w obiekty, które mogą posłużyć walczącym za osłonę, a kamera może zostać zawieszona nawet za plecami naszej jednostki, niczym w grze TPP.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 2  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Warmachine: Tactics: Odpowiednia dla każdego wieku.

Warmachine: Tactics Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 670 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista(SP1)/7(SP1)/8