Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warmachine: Tactics (PC)

Warmachine: Tactics PC

Taktyczna strategia turowa studia WhiteMoon Dreams, wyprodukowana we współpracy z firmą Privateer Press Interactive – twórcami figurowej gry bitewnej, która posłużyła za bazę dla komputerowej pozycji.

Strategiczne | steampunk | turowe | taktyczne | elementy RPG | crowdfunding | indie

PC Windows
Okładka Warmachine: Tactics (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20listopada2014

Warmachine: Tactics to rozwinięcie projektu o nazwie Warmachine, który zapowiedziano jako przygodową grę akcji w 2009 roku. Długie poszukiwanie wydawcy i częste zmienianie koncepcji zmusiło w końcu studio WhiteMoon Dreams do przeistoczenia swojego projektu w taktyczną strategię turową. Gra jest oparta na figurkowym bitewniaku o tym samym tytule, a w jej produkcji współuczestniczy firma Privateer Press Interactive, odpowiedzialna za powstanie pierwowzoru.

Akcja Warmachine: Tactics toczy się w uniwersum znanym ze wspomnianego bitewniaka. Jest to steampunkowy świat, w którym zetknięcie magii i technologii doprowadziło do powstania Warjacków, potężnych mechanicznych kolosów sterowanych przez ludzi zwanych Warcasterami. Gra opowiada o niekończącej się wojnie między czterema Żelaznymi Królestwami: Khador, Cygnar, Cryx i Protektoratem Menoth. W poszczególnych kampaniach wcielamy się w młodych, początkujących Warcasterów, prowadząc ich ku chwale.

Warmachine: Tactics oferuje zarówno kampanię dla jednego gracza, jak i zabawę w trybie multi. Otrzymujemy swobodę w dostosowywaniu swojego oddziału, złożonego z Warjacków, Warcasterów i uzupełniających ich wojowników. Jednostki zdobywają doświadczenie, które służy do rozwijania ich w różnych kierunkach, a poszczególni członkowie zespołu uzupełniają się wzajemnie lub nawet łączą swoje umiejętności. Twórcy umożliwiają nam dodatkowo zapisywanie konfiguracji oddziałów i swobodne przełączanie się między nimi.

Na czele każdego oddziału stajie wspomniany Warcaster, potężny bohater, który nie tylko dysponuje bronią zdolną wykonywać bardzo mocne ataki, ale zna również wiele zaklęć użytecznych na polu bitwy. Dostępna jest bogata paleta takich postaci, znacznie różniących się między sobą zdolnościami i prezentujących zarówno odmienne podejście do toczenia walk, jak i inny wpływ na pozostałe jednostki. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj oczywiście kolosalny Warjack. W jego przypadku długie współdziałanie z jednym Warcasterem prowadzi do utworzenia między nimi więzi, która owocuje wzrostem sprawności bojowej duetu. Na koniec zostają wojownicy. Ponieważ oddziały w Warmachine: Tactics są elitarne i bardzo niewielkie, nie mamy tutaj do czynienia ze zwykłym mięsem armatnim w hurtowych ilościach, lecz z garstką bohaterów i weteranów, którzy również są w stanie przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Batalie toczymy przy wykorzystaniu różnorodnych, wszechstronnych taktyk, zależnych od naszych preferencji i dostępnych jednostek. Mechanizmy walki są inspirowane tytułami takimi jak Valkyria Chronicles, Final Fantasy Tactics i seria XCOM.

Jedną z głównych atrakcji Warmachine: Tactics jest też tryb multiplayer, w którym mierzy się dwóch dowódców, rzucając przeciwko sobie swoje oddziały. Udostępniona została możliwość toczenia rozgrywki zarówno równocześnie – gdzie gra toczy się bez przerw – jak i na zasadzie „play-by-mail”, czyli z naprzemiennym wykonywaniem ruchów przez uczestników w większych odstępach czasu. W Warmachine: Tactics znajduje się również automatyczna wyszukiwarka graczy, a także turnieje i rozgrywki rankingowe.

Grę napędzana silnik Unreal Engine, co gwarantuje przyzwoitą oprawę audiowizualną. Trójwymiarowe pola bitew obfitują w obiekty, które mogą posłużyć walczącym za osłonę, a kamera może zostać zawieszona nawet za plecami naszej jednostki, niczym w grze TPP.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Gry podobne do Warmachine: Tactics

Wymagania wiekowe Warmachine: Tactics

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Warmachine: Tactics

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core i5 2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 670 lub lepsza), 20 GB HDD, Windows Vista(SP1)/7(SP1)/8

Warmachine: Tactics – wersja demo i nowe DLC dostępne na Steam
Warmachine: Tactics – wersja demo i nowe DLC dostępne na Steam

wiadomość21 lutego 2015

Warmachine: Tactics – turowa gra strategiczna wzorowana na steampunkowej grze figurkowej – otrzymała kolejne płatne rozszerzenie. Gracze chcący przetestować produkcję mogą także od teraz pobrać z platformy Steam wersję demo.

Warmachine: Tactics – ruszył Kickstarter strategii taktycznej na podstawie figurkowego bitewniaka
Warmachine: Tactics – ruszył Kickstarter strategii taktycznej na podstawie figurkowego bitewniaka

wiadomość11 lipca 2013

Ruszyła właśnie kickstarterowa zbiórka funduszy na Warmachine: Tactics, steampunkową strategię taktyczną opartą na popularnym figurkowym bitewniaku. Jej celem jest zgromadzenie w ciągu miesiąca minimum 550 tysięcy dolarów. Już teraz gra cieszy się sporą popularnością, a jej premierę przewidziano na 2014 rok.

Warmachine – adaptacja figurkowego bitewniaka zmienia gatunek i zmierza na Kickstartera
Warmachine – adaptacja figurkowego bitewniaka zmienia gatunek i zmierza na Kickstartera

wiadomość28 czerwca 2013

Chociaż wydawało się, że po ogłoszonej kilka lat lat temu grze Warmachine wszelki słuch zaginął, okazało się, że ta adaptacja popularnej steampunkowej gry bitewnej wciąż jest w produkcji. W międzyczasie otrzymała jednak podtytuł Tactics i stała się strategią turową, a jej sfinansowanie postanowiono powierzyć Kickstarterowi.

Warmachine coraz bliżej
Warmachine coraz bliżej

wiadomość29 listopada 2009

Na tegorocznym Genconie (zlot fanów RPG, planszówek, karcianek itp.) deweloper WhiteMoon Dreams oznajmił światu, że rozpoczął pracę nad grą opartą na licencji Warmachine. Najwidoczniej powinien był zaczekać ze swoim ogłoszeniem do gamescom, ponieważ niewiele stron branżowych zainteresowało się tą wiadomością. Serwis Big Download postanowił o postępy zapytać samych twórców.