Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2013, 12:18

autor: Draug

Warmachine: Tactics – ruszył Kickstarter strategii taktycznej na podstawie figurkowego bitewniaka

Ruszyła właśnie kickstarterowa zbiórka funduszy na Warmachine: Tactics, steampunkową strategię taktyczną opartą na popularnym figurkowym bitewniaku. Jej celem jest zgromadzenie w ciągu miesiąca minimum 550 tysięcy dolarów. Już teraz gra cieszy się sporą popularnością, a jej premierę przewidziano na 2014 rok.

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami, wczoraj ruszył Kickstarter gry Warmachine: Tactics, turowej strategii taktycznej opartej na popularnym figurkowym bitewniaku, z akcją osadzoną w steampunkowym świecie. Zbiórka potrwa jeszcze blisko miesiąc, ale już dziś możemy spokojnie założyć, że produkcja studia WhiteMoon Dreams odniesie sukces. Do zgromadzenia jest bowiem 550 tysięcy dolarów, a już teraz na koncie gry znajduje się ponad 400 tysięcy dolarów. Premierę Warmachine: Tactics przewidziano na sierpień 2014 roku; pozycja wyjdzie na komputery PC i Mac.

Warmachine: Tactics – ruszył Kickstarter strategii taktycznej na podstawie figurkowego bitewniaka - ilustracja #1

Opis gry

Akcja Warmachine: Tactics toczy się w uniwersum znanym z kultowego bitewniaka. Jest to steampunkowy świat, w którym zetknięcie magii i technologii doprowadziło do powstania Warjacków, potężnych mechanicznych kolosów, którzy wraz z kontrolującymi ich ludźmi, Warcasterami, stanowią siłę na skalę małej profesjonalnej armii. Gra będzie opowiadać o niekończącej się wojnie między czterema Żelaznymi Królestwami - Khadorem, Cygnarem, Cryksem i Protektoratem Menoth - w której najważniejszą rolę odgrywają właśnie Warjacki. W poszczególnych kampaniach wcielimy się w młodych, początkujących Warcasterów, prowadząc ich ku chwale.

Warmachine: Tactics zaoferuje zarówno kampanię dla jednego gracza, jak i zabawę w trybie multi. Otrzymamy swobodę w dostosowywaniu swojego oddziału, złożonego z Warjacków, Warcasterów i uzupełniających ich wojowników. Jednostki będą zdobywać doświadczenie, które posłuży do rozwijania ich w różnych kierunkach, a poszczególni członkowie zespołu będą uzupełniali się wzajemnie lub nawet łączyli swoje umiejętności. Twórcy umożliwią nam dodatkowo zapisywanie konfiguracji oddziałów i swobodne przełączanie się między nimi.

Warmachine: Tactics – ruszył Kickstarter strategii taktycznej na podstawie figurkowego bitewniaka - ilustracja #2

Na czele każdego oddziału stanie wspomniany Warcaster - potężny bohater, który nie tylko dysponuje bronią zdolną wykonywać bardzo mocne ataki, ale zna również wiele zaklęć użytecznych na polu bitwy. Dostępna będzie bogata paleta takich postaci, znacznie różniących się między sobą zdolnościami i prezentujących zarówno odmienne podejście do toczenia walk, jak i inny wpływ na pozostałe jednostki. Wśród tych ostatnich na pierwszy plan wysuwa się oczywiście kolosalny Warjack. W jego przypadku długie współdziałanie z jednym Warcasterem doprowadzi do utworzenia się między nimi więzi, która zaowocuje wzrostem sprawności bojowej duetu. Na koniec zostają wojownicy. Ponieważ oddziały w Warmachine: Tactics są elitarne i bardzo niewielkie, nie mamy tutaj do czynienia ze zwykłym mięsem armatnim w hurtowych ilościach, lecz z garstką bohaterów i weteranów (trzech lub czterech, sądząc po udostępnionych obrazkach), którzy również będą w stanie przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Batalie stoczymy przy wykorzystaniu różnorodnych, wszechstronnych taktyk, zależnych od naszych preferencji i dostępnym jednostek. Nie zdradzono wielu szczegółów na temat mechanizmów walki, lecz wśród tytułów wymienianych jako inspiracje dla studia WhiteMoon Dreams pojawiają się pozycje takie jak Valkyria Chronicles, Final Fantasy Tactics i seria XCOM, toteż możemy spodziewać się rozwiązań podobnych do tych, które w nich wykorzystano.

Warmachine: Tactics – ruszył Kickstarter strategii taktycznej na podstawie figurkowego bitewniaka - ilustracja #3

Jedną z głównych atrakcji tej produkcji będzie też tryb multiplayer, w którym zmierzy się dwóch dowódców, rzucając przeciwko sobie swoje oddziały. Udostępniona zostanie możliwość toczenia rozgrywki zarówno w tym samym czasie – gdzie gra toczy się bez przerw – jak i na zasadzie „play-by-mail”, czyli z naprzemiennym wykonywaniem ruchów przez uczestników w większych odstępach czasu. W Warmachine: Tactics znajdzie się również automatyczna wyszukiwarka graczy, a także turnieje i rozgrywki rankingowe.

Cele zbiórki na Kickstarterze

Uzyskanie podstawowego celu kickstarterowej zbiórki - czyli 550 tysięcy dolarów - umożliwi stworzenie gry zawierającej jedną kampanię dla pojedynczego gracza (zatytułowaną No Man’s Land i ukazującą wydarzenia z perspektywy królestwa Cygnar, reprezentowanego przez młodą porucznik Allison Jakes) oraz tryb multiplayer z dwiema stronami konfliktu – Cygnarem i Khadorem (wraz z kilkoma jednostkami królestwa Cryksu, które pojawią się w kampanii single player). Łącznie w podstawowej edycji gry znajdzie się około 36 Warcasterów, Warjacków i wojowników, lecz studio WhiteMoon Dreams zamierza regularnie wypuszczać rozszerzenia, wprowadzające nowe kampanie, frakcje i jednostki. Udostępniane będą też darmowe mapy do trybu wieloosobowego.

Warmachine: Tactics – ruszył Kickstarter strategii taktycznej na podstawie figurkowego bitewniaka - ilustracja #4

Aby stać się posiadaczem Warmachine: Tactics, należy wesprzeć twórców kwotą przynajmniej 20 dolarów (w przeliczeniu około 69 zł). Wykazanie się większą hojnością gwarantuje rozmaite nagrody i prezenty, takie jak dostęp do wersji beta przed premierą gry, umieszczenie w produkcji projektu autorstwa gracza, zawarcie jego wizerunku w opętanych przez mroczną siłę ruinach Orgoth czy limitowana edycja kolekcjonerska w gustownym drewnianym opakowaniu, zawierającym m.in. klimatyczne kostki. Więcej informacji o nagrodach znajdziecie na stronie oficjalnej.

Rzecz jasna, przewidziano również cele dodatkowe, które zostaną zrealizowane, jeśli zbiórka przekroczny kwotę minimalną. W razie uzyskania 650 tysięcy, tryb multiplayer w grze już na starcie zaoferuje cztery grywalne frakcje zamiast dwóch (dodatkowo Protektorat Menoth i królestwo Cryx). W planach jest również dodanie kolejnych jednostek, wzbogacenie rozgrywki wieloosobowej o nowe tryby, uzupełnienie fabuły większą liczbą przerywników filmowych i inne atrakcje. Twórcy planują ujawniać nowe cele wraz z osiąganiem kolejnych progów finansowych.

Warmachine: Tactics – ruszył Kickstarter strategii taktycznej na podstawie figurkowego bitewniaka - ilustracja #5