Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 lipca 2013, 10:41

autor: Góral

Sklep Desura został wykupiony przez Linden Lab, twórców gry Second Life

Firma Linden Lab poinformowała o przejęciu obecnego na rynku od 2009 roku sklepu Desura. Nowy właściciel nie zmieni zasad działania serwisu i skupi się na jego dalszym rozwoju.

Firma Linden Lab, znana głównie z gry Second Life, została nowym właścicielem sklepu Desura, specjalizującego się w sprzedaży gier niezależnych i rozpowszechnianiu modów. Szczegółów transakcji niestety nie ujawniono.

Nowym właścicielem sklepu Desura jest firma Linden Lab. - Sklep Desura został wykupiony przez Linden Lab, twórców gry Second Life - wiadomość - 2013-07-11
Nowym właścicielem sklepu Desura jest firma Linden Lab.

W opublikowanej wiadomości prasowej zapewniono, że serwis będzie funkcjonował jak do tej pory, a nowy właściciel zapewni Desurze wsparcie finansowe, by stworzyć „najbardziej przyjazną deweloperom platformę na świecie”.

Sklep Desura funkcjonuje na rynku od 2009 roku i jest jednym z kilku liczących się graczy, dostarczających produkcje w ramach cyfrowej dystrybucji. Serwis swój sukces zawdzięcza skoncentrowaniu się na niewielkich, niezależnych tytułach i modach. Twórcy gier mogą udostępniać wczesne wersje swoich projektów, a przyjęte zasady nie utrudniają życia niewielkim zespołom. Dodatkowo, społeczność skupiona wokół różnych gier, może uczestniczyć w dyskusjach, wyrażać własne opinie czy publikować screeny.

Linden Lab to firma założona w 1999 roku w San Francisco. Największym sukcesem amerykańskiego dewelopera jest gra Second Life z 2003 roku. Tytuł ten to swego rodzaju symulator życia, w którym da się budować rozmaite rzeczy i urządzenia, wchodzić w interakcję z innymi użytkownikami, handlować przedmiotami, itd. Aktualnie produkcja może pochwalić się 36 mln zarejestrowanych użytkowników i milionem odwiedzin miesięcznie.

Infografika przygotowana na dziesięciolecie gry Second Life. - Sklep Desura został wykupiony przez Linden Lab, twórców gry Second Life - wiadomość - 2013-07-11
Infografika przygotowana na dziesięciolecie gry Second Life.