Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2013, 13:50

NBA Live 14 – udostępniono pierwszy zwiastun rozgrywki

Studio EA Sports wypuściło pierwszy zwiastun prezentujący fragmenty rozgrywki z NBA Live 14. Materiał trwa niecałą minutę i możemy na nim oglądać głównie modele i animację zawodników, generowane przez silnik Ignite.

Chociaż o pracach nad NBA Live 14 jest nam wiadomo już od stosunkowo długiego czasu, dopiero niedawno zaczęliśmy otrzymywać materiały pochodzące bezpośrednio z gry (pierwsze zwiastuny albo pokazywały żywych sportowców, albo były prerenderowane). Na szczęście studio EA Sports w końcu postanowiło pokazać film z fragmentami wygenerowanymi na zaawansowanym silniku Ignite.

Udostępnione wideo nie pokazuje jednak fragmentu meczu. Jest to zaledwie kilkudziesięciosekundowy wstęp do większej całości, która zostanie udostępniona w późniejszym terminie. Na razie możemy głównie zobaczyć zdobiącego okładkę głównego „bohatera” NBA Live 14, Kyrie’go Irvinga – wideo prezentuje jego szczegółowy model i animację. W zwiastunie pojawiają się też rzuty na innych zawodników, boisko oraz widzów (tych ostatnich po raz pierwszy w historii cyklu stworzono w trzech wymiarach).

Gwiazda tegorocznej edycji NBA Live, Kyrie Irving. - NBA Live 14 – udostępniono pierwszy zwiastun rozgrywki - wiadomość - 2013-09-19
Gwiazda tegorocznej edycji NBA Live, Kyrie Irving.

NBA Live 14 ma być wielkim powrotem kultowej serii od EA Sports, podejmując pierwszą po kilkuletniej przerwie próbę ponownego wdarcia się na tron koszykarskich symulatorów. Tytuł od „elektroników” będzie musiał zmierzyć się z NBA 2K14, nową odsłoną konkurencyjnej serii od 2K Sports, która niegdyś doprowadziła do zniknięcia NBA Live z rynku.

Atutem EA Sports w tym pojedynku będzie głównie wspomniany silnik Ignite, mający zagwarantować szczegółowe modele, realistyczną animację, a także bardziej zaawansowaną sztuczną inteligencję zawodników. O tym, czy nowa technologia pozwoli pokonać rywala, przekonają się posiadacze konsol następnej generacji (Xbox One i PlayStation 4), dla których NBA Live 14 zostanie udostępnione 19 listopada bieżącego roku.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej