Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2015, 12:46

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Dota 2, Dead Rising 2, Crytek) 17/3/15

Dziś piszemy o zabawnej modyfikacji do gry Dota 2, transferze Dead Rising 2 na Steamworks oraz nowej umowie licencyjnej studia Crytek. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w środę, 18.3):

  1. Magicite – obniżka 50% – 4,99 euro (ok. 21 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 23.3) – obniżka cen 125 tytułów, WWW

Dota 2

Koza z Goat Simulator jako kurier w Dota 2? Czemu nie!

W serwisie Steam trwa głosowanie odnośnie umieszczenia kozy z Goat Simulator w roli zwierzęcego/latającego kuriera w grze Dota 2. Inicjatywę rozpoczęli autorzy humorystycznej produkcji, studio Coffee Stain, którzy stworzyli już odpowiedni model i animacje w Warsztacie Steama. Fani entuzjastycznie zareagowali na tę propozycję. Ciekawe, co na to studio Valve?

Dead Rising 2

Dzisiejszego wieczora gry Dead Rising 2 i Dead Rising 2: Off the Record na dobre opuszczą Games for Windows Live na rzecz Steamworks. Niestety, osoby, które kupiły któryś z wymienionych tytułów lub DLC do nich (w wersji cyfrowej) bezpośrednio z nieaktywnej już usługi sieciowej firmy Microsoft, nie będą mogły przenieść go na Steama, z powodu braku możliwości uwierzytelnienia, jak wyjaśnia firma Capcom. Tacy gracze wciąż będą mogli korzystać ze swoich dotychczasowych kopii w GfWL, ale tylko w trybie single player. Pozostali otrzymają sposobność przeniesienia zapisanych stanów gry za pomocą wbudowanego narzędzia.

Crytek

Studio Crytek podpisało umowę licencyjną z na razie nieujawnioną firmą w celu ustabilizowania sytuacji finansowej dewelopera, jak dowiedział się serwis Develop podczas tegorocznego GDC. Niemiecki producent gier (m.in. seria Crysis, Ryse: Son of Rome) w zeszłym roku borykał się z poważnym kryzysem ekonomicznym, o czym więcej przeczytacie w tym newsie. Prezes Cryteka wierzy, że krok ten pozwoli studiu stanąć na nogi. Szczegóły na ten temat, w tym tożsamość nowego partnera biznesowego studia, mają zostać ujawnione wkrótce.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Life is Strange
  2. Rory McIlroy PGA TOUR
  3. Bloodborne
  4. LEGO Jurassic World

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Battlefield Hardline Heist - zwiastun aktorski
  2. Bloodsports.TV trailer