Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2013, 14:35

autor: Sarge

Wieści ze świata (Borderlands 2, Metro: Last Light, GTA V) 15/5/13

Dziś piszemy m.in. o premierze dodatku DLC do Borderlands 2, zapowiadanej aktualizacji pecetowej wersji Metro: Last Light, braku prezentacji gier Grand Theft Auto V oraz The Bureau: XCOM Declassified na targach E3, a także ukazaniu się dema Resident Evil Revelations. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Proteus

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Proteus. Dzieło, nad którym praowali Ed Key oraz David Kanaga, możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 3,49 euro (ok. 15 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Nobunaga’s Ambition: Creation

Firma Tecmo Koei zapowiedziała Nobunaga’s Ambition: Creation – kolejną część serii gier strategicznych osadzonych w feudalnej Japonii. Podobnie jak w poprzednich odsłonach, także tym razem twórcy skupią się na odtworzeniu historycznych zdarzeń, choć na razie nie zdradzono żadnych szczegółów. Deweloper obiecuje większy realizm, bardziej dynamiczne i dramatyczne walki, a także lepszą oprawą graficzną z trójwymiarową mapą na czele. Nobunaga’s Ambition: Creation ukaże się na PC i PlayStation 3, prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Borderlands 2

W usługach Xbox Live oraz Steam zadebiutował dodatek DLC Psycho Pack do gry Borderlands 2, który jutro po południu pojawi się również w ofercie europejskiego PlayStation Network. DLC kosztuje 9,99 euro (ok. 42 złote) lub 800 punktów Microsoftu i wprowadza grywalną postać o ksywce Krieg należącą do klasy Psycho. Więcej na jej temat przeczytacie we wcześniejszej wiadomości.

Grand Theft Auto V / The Bureau: XCOM Declassified

Firma Take-Two ogłosiła, że gry Grand Theft Auto V oraz The Bureau: XCOM Declassified nie zostaną zaprezentowane na tegorocznych targach E3. Twórcy obu produkcji chcą skupić się na promowaniu swoich dzieł na innych imprezach odbywających się wiosną i latem. Mimo wszystko zapowiadany brak tych tytułów na E3 jest sporym zaskoczeniem, z racji na ich zbliżające się premiery.

Dare to Fly

Australijska organizacja ratingowa Australian Classification Board oceniła produkt Dare to Fly zarejestrowany przez firmę Sony Computer Entertainment. Twórcą tajemniczego projektu jest studio Gameshastra, które stworzyło mało znane tytuły takie jak Pachisi, Deflector and Circles, czy Cart Kings. W tej chwili trudno powiedzieć, czym będzie Dare to Fly – na stronie Australian Classification Board pojawiła się jedynie informacja o „łagodnej przemocy”.

Metro: Last Light

Studio 4A Games zapowiedziało, że w najbliższych dniach wypuści darmową aktualizację do pecetowej wersji gry Metro: Last Light. Patch pozwoli na zmianę wskaźnika FOV, czyli zasięgu widzenia głównego bohatera. Opcja zostanie wprowadzona na życzenie graczy, choć twórcy zalecają pozostanie przy domyślnym ustawieniu, gdyż jakiekolwiek zmiany mogą spowodować błędy w wyświetlaniu interfejsu, czy poszczególnych scenek przerywnikowych. Metro: Last Light zadebiutuje 17 maja w Europie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Resident Evil Revelations

W usługach Xbox Live oraz Steam pojawiło się demo gry Resident Evil Revelations, które jutro po południu zadebiutuje także na łamach europejskiego PlayStation Network. Wersja demonstracyjna pozwala wcielić się w Jill Valentine i rozegrać krótki fragment etapu na statku Queen Zenobia. Premiera pełnej wersji Resident Evil Revelations odbędzie się 24 maja w Europie na PC, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Wii U. Jest to usprawniona konwersja przeboju znanego posiadaczom 3DS-a.

W demie Resident Evil Revelations wcielamy się w Jill Valentine - Wieści ze świata (Borderlands 2, Metro: Last Light, GTA V) 15/5/13 - wiadomość - 2013-05-15
W demie Resident Evil Revelations wcielamy się w Jill Valentine

D3Publisher

Firma D3Publisher ogłosiła, że tej jesieni wyda trzy gry oparte na animowanych serialach: Adventure Time, Regular Show oraz Ben 10: Omniverse. Tworzona przez studio WayForward gra Adventure Time: Explore the Dungeon Because I DON’T KNOW! zostanie wydana na PlayStation 3, Xboksie 360, Wii U, PC oraz 3DS-ie. Ten sam deweloper pracuje nad produkcją Regular Show: Mordecai and Rigby In 8-Bit Land, która ukaże się tylko na 3DS-ie. Z kolei Ben 10 Omniverse 2 trafi na PlayStation 3, Xboksa 360, Wii U, Wii oraz 3DS-a.

Guerrilla Games

Studio Guerrilla Games udostępniło pokaz slajdów dotyczący niedawno zapowiedzianej gry Killzone: Shadow Fall. Znajdziemy na nim m.in. kilka informacji dotyczących kolejnej odsłony popularnej serii strzelanin. Jeszcze ciekawsza jest jednak wiadomość, że dodatkowo deweloper pracuje nad „niezapowiedzianą grą reprezentującą nową markę”.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: