Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Solstice (PC)
OkładkaSolstice (PC)

Solstice PC

Utrzymana w konwencji thrillera detektywistycznego przygodówka z gatunku visual novel, opracowana przez niewielkie polskie studio MoaCube. Akcja gry przenosi nas do fikcyjnego miasta leżącego na środku lodowej pustyni, odciętej od świata przez szalejące burze.

Przygodowe | 2D | visual novel | polskie | baśń | indie

Solstice Premiera PC

23marca2016

Steam

23marca2016

producent: MoaCube wydawca: MoaCube Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Solstice

Steins;Gate

Cinders

Analogue: A Hate Story

Solstice to przygodówka w stylu „visual novel” utrzymana w klimatach thrillera śledczego. Produkcję przygotowało niewielkie studio MoaCube, założone przez Tomasza Grochowiaka oraz Gracjanę Zielińską. Deweloper ma na koncie kilka innych tytułów, w tym podobną od strony rozgrywki grę Cinders oraz niewielkie RPG Bonfire.

Twórcy Solstice twierdzą, że to historia opowiadająca o tym, jak osobista porażka może zamienić się w wielką katastrofę. W grze przenosimy się do fikcyjnego miasta leżącego pośrodku lodowej pustyni, odciętej od reszty świata szalejącymi burzami. Miejscowość jest zamieszkana przez małą grupę odszczepieńców. Pewnego dnia znika lokalny archeolog, a znudzony lekarz na kontrakcie oraz młoda kobieta, która dopiero przybyła do tego miejsca, postanawiają rozpocząć śledztwo. Szybko okazuje się, że dwójka bohaterów wplątała się w większą intrygę.

W Solstice poznajemy powyższą historię z perspektywy dwójki zupełnie różnych bohaterów, którzy mogą mieć odmienne cele i motywacje. W ten sposób autorzy starali się zbudować skomplikowaną intrygę z wieloma zwrotami akcji oraz sekretami do odkrycia. Małe miasteczko jest pełne złożonych, barwnych postaci, z których praktycznie każda ma jakieś tajemnice. Jest to więc gra przede wszystkim dla osób ceniących ciekawe, wielowątkowe historie. Od strony konstrukcji rozgrywki Solstice jest tak zwaną „wizualną powieścią”, wzbogaconą o elementy kojarzące się z innymi podgatunkami przygodówek.

Niewątpliwą zaletą Solstice, oprócz rozbudowanego scenariusza, jest kolorowa oprawa graficzna, wykonana niemal w całości ręcznie. Studio MoaCube stosuje stosunkowo proste animacje, ale potrafi budować klimatyczne lokacje oraz postacie. Całości dopełnia odpowiednio dobrana ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Solstice: Odpowiednia dla każdego wieku.

Solstice Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce GT 240 lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10