Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Analogue: A Hate Story (PC)

Analogue: A Hate Story PC

Analogue: A Hate Story to przygodówka typu visual novel autorstwa Christine Love. Gracze wcielają się w kosmonautę, który próbuje odkryć przyczyny zaginięcia statku Mugunghwa.

Przygodowe | science fiction | visual novel | indie

PC Windows
Okładka Analogue: A Hate Story (PC)

data premiery gry w wersji PC:

1lutego2012

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Analogue: A Hate Story to gra przygodowa należąca do gatunku nazywanego powszechnie visual novel (powieść graficzna). Całość samodzielnie zaprojektowała Christine Love. Jest to pierwszy komercyjny projekt ten twórczyni. Wcześniej wypuściła jednak cieszące się dużym uznaniem darmowe przygodówki Digital: A Love Story oraz Don't take it personally, babe, it just ain't your story.

Akcja toczy się w odległej przyszłości. W XXV wieku w rejs wyruszył koreański statek kosmiczny Mugunghwa. Jego zadaniem było założenie pierwszej ludzkiej kolonii poza układem słonecznym. W trakcie powolnej podróży w niewyjaśnionych okolicznościach stracono kontakt z załogą, a sama jednostka przepadła bez śladu. Kilka tysięcy lat później Mugunghwa zostaje wreszcie odnaleziony. Gracze wcielają się w kosmonautę wysłanego, aby zbadał pozostałości statku i odkrył, jaka była przyczyna jego zniknięcia.

Analogue: A Hate Story to przygodówka typu visual novel. Oznacza to, że zabawa polega głównie na śledzeniu fabuły, co tutaj odbywa się za pośrednictwem czytania korespondencji i dzienników nieżyjącej już załogi oraz interakcji z pokładową sztuczną inteligencją. Brakuje tu skomplikowanych zagadek, eksplorowania lokacji czy zbierania przedmiotów. Zamiast tego wyzwaniem jest podejmowanie odpowiednich decyzji, gdyż nasze wybory prowadzą do jednego z kilku alternatywnych zakończeń i nie wszystkie z nich są pozytywne. Jednocześnie autorka w znaczący sposób zmodyfikowała formułę gatunku. Poznawanie fabuły odbywa się na naszych warunkach i w sposób w większości nieliniowy. Gra co chwila wymaga określania własnego stanu emocjonalnego w stosunku do zdobywanych informacji i na tej podstawie kształtowane są relacje z przybierającą ludzką postać pokładową SI.

Najmocniejszą stroną gry jest zdecydowanie fabuła. Prostymi środkami opowiedziano tu skomplikowaną historię, która porusza takie aspekty jak m.in. rola kobiet w patriarchalnej społeczności, natura związków międzyludzkich, utrata prywatności spowodowana rozwojem technologii oraz skutki zderzenia różnych kultur. Zdobywane przez gracza fragmenty opowieści powoli układają się w fascynującą mozaikę tłumaczącą tragedię, która stała się udziałem załogi Mugunghwa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Analogue: A Hate Story

Wymagania wiekowe Analogue: A Hate Story

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Analogue: A Hate Story

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1.66 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GTX lub lepsza)
  • 80 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7