Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka 1812 Serce Zimy (PC)

1812 Serce Zimy PC

Nietypowa polska produkcja w formie audiobooka, stworzona przez Orange Labs. 1812 Serce Zimy miesza wątki historycze związane z marszem wojsk Napoleona na Moskwę, z fantastyką. W nagraniu kwestii mówionych wzięły udział polskie gwiazdy, w tym między innymi Piotr Fronczewski.

Przygodowe

PC Windows
Okładka 1812 Serce Zimy (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27października2011

1812 Serce Zimy to nietypowa polska produkcja, zrealizowana w formie audiobooka z ograniczoną do minimum oprawą graficzną i przy współudziale wielu znanych aktorów (m.in. Piotra Fronczewskiego). Tytuł został stworzony przez Orange Labs.

Głównym bohaterem gry jest młody litewski oficer Korwin Giedyminowicz, który po licznych wojskowych przygodach postanawia osiąść na stałe w swoim skromnym majątku ziemskim. Wszystko zmienia się kiedy Pani Zimy porywa Korwinowi jego ukochaną siostrę. Nie mając innego wyboru szlachcic dołącza się do wojsk Napoleona, które w tym czasie zmierzają w głąb niebezpiecznych, rosyjskich ziem. Chociaż w Sercu Zimy pojawiają się wątki historyczne, to nie brakuje również elementów fantastycznych.

Rozgrywka przebiega dość nietypowo i przypomina nieco książki, w których w danym miejscu możemy dokonywać wymyślonych przez autora wyborów. W Sercu Zimy jest podobnie – lektorzy czytają kolejne wydarzenia powieści, a w pewnym momencie to gracz podejmuje decyzję o tym czy na przykład bohater powinien wdać się z kimś w dyskusję czy też zignorować danego osobnika. Wyborów jest znacznie więcej i pojawiają się również podczas samych rozmów (możemy określić czy chcemy, aby Korwin wypowiedział się grzecznie czy ironicznie) oraz walk (lepiej zaatakować szablą czy pistoletem). Podjęte przez nas decyzje mają wpływ zarówno na bohatera, jak i całą historię. W przypadku złego wyboru i śmierci głównej postaci jesteśmy cofani do ostatniej sceny.

Całą opowieść uzupełnia ekwipunek bohatera oraz mapa świata gry, pozwalająca na łatwe i bezproblemowe przenoszenie się pomiędzy poszczególnymi lokacjami.

Scenariusz do gry opracowali Magda i Maciej Reputakowscy, a w nagraniu kwestii mówionych wzięło udział 36 lektorów, w tym między innymi Piotr Fronczewski wcielający się w narratora czy Jacek Kopczyński podkładający głos Korwinowi. W obsadzie nie zabrakło też takich nazwisk, jak Jacek Rozenek czy Jarosław Boberek.

Gra otrzymała certyfikat od Polskiego Związku Niewidomych. Potwierdza on, że tytuł jest dostępny również dla osób pozbawionych wzroku lub bardzo słabo widzących. Wszystkie akcje, jakie możemy podjąć przy pomocy klawiatury, są bowiem odczytywane przez lektora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 40 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe 1812 Serce Zimy

odpowiednia dla każdego wieku

Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#10 – polskie gamebooki)
Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#10 – polskie gamebooki)

wiadomość15 kwietnia 2016

Prawdziwe RPG-i stawiają na wyobraźnię. Przyglądamy się posiadającym polskie wersje językowe grom z gatunku paragrafówek.