Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2013, 13:25

autor: Sarge

Wieści ze świata (Beyond: Dwie Dusze, Don't Starve, Agata Christie) 23/8/13

Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej w Beyond: Dwie Dusze, wsparciu dla Warsztatu Steam w Don't Starve, przygodówkach na podstawie powieści Agaty Christie, a także tworzeniu gry Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Insurgency

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Insurgency. Dzieło studia New World Interactive możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 9,49 euro (ok. 40 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Age of Empires Online / Microsoft Flight

Z oferty serwisu cyfrowej dystrybucji Steam usunięto darmowe gry Age of Empires Online oraz Microsoft Flight. Ma to prawdopodobnie związek z wyłączeniem usługi Games for Windows Live Marketplace, gdzie wspomniane tytuły również były dostępne. Z kolei na stronie internetowej Xbox.com czytamy, że wszystkie gry wydane przez firmę Microsoft pod banderą Games for Windows Live nie są już dostępne w żadnym sklepie cyfrowej dystrybucji.

Beyond: Dwie Dusze

Studio Quantic Dream ujawniło, że za ścieżkę dźwiękową do gry Beyond: Dwie Dusze odpowiedzialni są Hans Zimmer oraz Lorne Balfe. Są to znani i wielokrotnie nagradzani kompozytorzy, którzy mają w dorobku soundtracki do wielu różnych gier i filmów (m.in. Crysis 2, Mroczny Rycerz Powstaje).

O poziom ścieżki dźwiękowej do gry Beyond: Dwie Dusze możemy być spokojni - Wieści ze świata (Beyond: Dwie Dusze, Don't Starve, Agata Christie) 23/8/13 - wiadomość - 2013-08-23
O poziom ścieżki dźwiękowej do gry Beyond: Dwie Dusze możemy być spokojni

Steam

W ofercie weekendowej na Steamie przeceniono gry Don’t Starve (o 50%), ORION: Dino Horde (o 75%) oraz dwie części Wiedźmina (również o 75%). Dodatkowo strzelaninę ORION: Dino Horde można przetestować za darmo do poniedziałkowego wieczoru. Wszystkie promocje skończą się 26 sierpnia o godzinie 19:00.

Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots

Alain Corre z firmy Ubisoft potwierdził serwisowi IGN, że gra Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots nadal znajduje się w produkcji. Dyrektor wykonawczy wyjaśnił, że to bardzo ważna marka dla francuskiego wydawcy, któremu zależy na tym, by przygotowywana produkcja była „perfekcyjna”. Corre nie chciał skomentować kwestii podtytułu, który w ostatnich wywiadach nie jest w ogóle wymieniany przez twórców i wydawców. Wciąż nie wiemy więc, czy gra ostatecznie ukaże się pod inną nazwą.

Altitude0: Lower & Faster

Studio Gugila oglosiło, że gra Altitude0: Lower & Faster jest już grywalna i można bawić się w niej zupełnie za darmo. Twórcy cały czas będą pracować nad swoją produkcją i z czasem dodadzą do niej nową zawartość. Klienta gry pobierzecie z oficjalnej strony internetowej. Altitude0: Lower & Faster to zręcznościowa produkcja lotnicza, w której zasiadamy za sterami awionetek i musimy dolecieć na linię mety na pierwszej pozycji. Zabawę utrudnia fakt, że przyspieszamy lecąc niżej, co premiuje latanie na granicy ryzyka.

Agatha Christie

Firma Anuman Interactive nabyła prawa do wydania przygodówek bazujących na powieściach Agaty Christie. Stworzeniem tych produkcji zajmie się studio Microids, odpowiedzialne m.in. za serię Syberia. Niestety, na temat nadchodzących gier nie wiadomo zbyt wiele poza tym, że pierwsza z nich ukaże się na PC, Maca oraz urządzenia moblne korzystające z systemów iOS i Android.

Don’t Starve

Don’t Starve to kolejna produkcja, która wspiera usługę Warsztat Steam. Pozwala ona na łatwiejsze wyszukiwanie i instalowanie modów. Przy okazji twórcy wydali aktualizację wprowadzającą poziom The Ruins, składający się z pięciu odmiennych obszarów. W ramach tego etapu gracze znajdą nowe przedmioty i potwory.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Thief: Out of the Shadows
 2. Wasteland Kings
 3. Ratchet & Clank: Into the Nexus
 4. Sonic Lost World
 5. Yakuza: Restoration
 6. Neverwinter

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. The Bureau: XCOM Declassified – porównanie grafiki Xbox 360 vs PS3
 2. Age of Wonders III – gamescom 2013 – rozgrywka z komentarzem twórców
 3. DriveClub – gamescom 2013 – alpha gameplay
 4. Altitude0: Lower & Faster – trailer
 5. Dungeon of the Endless – trailer
 6. Etrian Odyssey Untold: Millennium Girl – zwiastun fabularny