Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2013, 13:07

autor: Adrian Werner

Survarium – obejrzyj zapis kilkunastominutowej prezentacji gry

Opublikowano kilkunastominutowy zapis prezentacji gry Survarium, czyli projektu MMOFPS, nad którym pracują twórcy serii S.T.A.L.K.E.R.

Na targach gamescom nie mogło zabraknąć studia Vostok Games. Zespół przywiózł do Kolonii grywalną wersję Survarium i zapis jednej z prezentacji projektu właśnie został opublikowany przez niemiecki serwis GameStar.

  1. Oficjalna strona gry Survarium

Materiał trwa ponad czternaście minut i pokazuje wiele podstawowych elementów gry. Można na nim m.in. zobaczyć interfejs doboru ekwipunku i rozwoju umiejętności bohatera oraz fragmenty rozgrywki toczone na mapie, której centralnym punktem była stacja radiowa. Poziom zaprojektowano do trybów rywalizacji między graczami. Obecnie w zamkniętych testach alfa dostępne jest jedynie drużynowe PvP, ale w przyszłości wprowadzone zostaną dodatkowe tryby, w tym PvE.

Survarium – obejrzyj zapis kilkunastominutowej prezentacji gry - ilustracja #1

Na filmiku pokazano również system obrażeń, w którym skutki ran zależeć będą od tego, gdzie je zadano. Jeśli np. połamiemy sobie nogi skacząc z dużej wysokości, to przez pewien czas pozostaniemy unieruchomieni. Bardziej doświadczone postacie będą mogły nabyć umiejętności pozwalające błyskawicznie uleczyć samego siebie lub innych bohaterów.

Survarium powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i oparte zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. Projekt budzi zainteresowanie głównie z powodu osób jego twórców. Studio Vostok Games założyli bowiem ludzie, którzy wcześniej w szeregach zespołu GSC World odpowiedzialni byli za wyprodukowanie serii S.T.A.L.K.E.R.