Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 sierpnia 2021, 14:58

Białoruskie gimnastyczki wykonały swój układ w rytm muzyki z Wiedźmina

Wiedźmin znów zagościł na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Białoruskie gimnastyczki wykonały swój układ przy akompaniamencie ścieżki dźwiękowej z Dzikiego Gonu.

W SKRÓCIE:
  • Białoruskie gimnastyczki wykonały swój układ na Igrzyskach w Tokio do muzyki z Dzikiego Gonu.
  • To kolejne odwołanie do Wiedźmina, jakie mieliśmy okazję zobaczyć na tegorocznych zawodach.
  • Białorusinki wywalczyły swoim występem piąte miejsce w wieloboju drużynowym gimnastyki artystycznej.

Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio upływają pod znakiem gier komputerowych oraz Wiedźmina. Jeszcze dwa tygodnie temu informowaliśmy, że ceremonii rozpoczęcia zawodów przygrywały ścieżki dźwiękowe pochodzące z kilkunastu japońskich produkcji. Kilka dni później świat obiegły z kolei zdjęcia Vitaliny Batsarashkiny, która z wiedźmińskim medalionem na szyi zdobyła złoty medal w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Teraz uwagę przykuły z kolei białoruskie gimnastyczki.

Podczas swojego występu w wieloboju drużynowym gimnastyki artystycznej wykorzystały one znajomo brzmiącą muzykę. Jest nią oczywiście ścieżka dźwiękowa z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Podobnie, jak w przypadku Vitaliny Batsarashkiny, odwołanie to przyniosło im uwagę graczy, którzy zaczęli żywiołowo komentować występ Białorusinek na Reddicie. Reakcja użytkowników serwisu była bardzo pozytywna, a wielu z nich zauważyło przy tym, że to prawdopodobnie pierwsze Igrzyska Olimpijskie, podczas których byliśmy świadkami tak wielu odwołań do gier.

Niestety wykorzystanie muzyki z Dzikiego Gonu nie przyniosło gimnastyczkom wystarczającej dawki szczęścia. Ostatecznie wywalczyły one piąte miejsce, a do brązowego medalu zabrakło im ponad 3 punktów. Miejsca na podium zajęły kolejno Bułgaria, drużyna Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Włochy.