Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2021, 11:14

autor: Entelarmer

CD Projekt wyciągnął wnioski z 2020 roku - Cyberpunk 2077 na next-geny ukaże się, gdy będzie gotowy

Wygląda na to, że CD Projekt nie jest do końca pewny, czy zdąży w tym roku z nextgenowymi wydaniami Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Polski deweloper zaznaczył bowiem, że premiery tych gier na PS5 i XSX/S mogą odbyć się później.

We wczorajszym podsumowaniu pierwszego półrocza 2021 roku Grupy CD Projekt znalazła się informacja, jakoby pełnoprawny debiut Cyberpunka 2077 na dziewiątej generacji konsol był planowany na końcówkę 2021 roku. Jednakże nie jest to wcale takie pewne. Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projektu, stwierdził w rozmowie z inwestorami, że debiut gry na PlayStation 5 i Xboxach Series X/S może nastąpić w późniejszym terminie. Ma to być wynikiem lekcji wyciągniętych z zeszłego roku (czyli najpewniej fatalnego stanu Cyberpunka 2077 na PS4 i XONE):

Celem jest wydanie nextgenowej wersji gry Cyberpunk 2077 pod koniec tego roku. Jednakże, mając w pamięci wnioski wyciągnięte przez nas w ostatnim roku oraz fakt, że projekt wciąż jest w fazie rozwoju, nie możemy z całą pewnością stwierdzić, że harmonogram produkcji nie ulegnie zmianie.

Nowakowski nie wykluczył też podobnego opóźnienia w przypadku nextgenowego wydania Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, aczkolwiek w tym przypadku jest to uzależnione od studia Saber Interactive, które odpowiada za ów projekt. Niemniej zapewnił, że CD Projekt nadal uznaje obecny rok za docelowy termin debiutu obu gier na PS5 i XSX/S.

Z raportu finansowego wiemy, że około 40% pracowników studia CD Projekt RED zajmuje się podstawową wersją Cyberpunka 2077, w tym wydaniem na konsole dziewiątej generacji. Być może słowa Nowakowskiego to po prostu zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych przeszkód, wynikających choćby z ewentualnego nawrotu epidemii koronawirusa, który ponownie daje o sobie znać w wielu krajach.

Poza tym CD Projekt wciąż jest w trakcie „transformacji”, co również może przełożyć się na opóźnienia planów związanych z Cyberpunkiem 2077. Gracze mogą tylko mieć nadzieję, że mimo wszystko obejdzie się bez nich, nie tylko w kontekście wydania na nowsze konsole.

  1. Oficjalna strona Grupy CD Projekt
  2. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  3. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  4. Recenzja gry Cyberpunk 2077 – samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  5. Cyberpunk 2077 – poradnik do gry