Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2023, 21:30

Nadciąga kolejny patch do Wiedźmina 3 Next Gen, jest na finiszu

Wiedźmin 3 Next Gen otrzyma wkrótce kolejny patch. Studio CD Projekt Red pracuje nad nim „skrycie” od pewnego czasu.

Źródło fot. CD Projekt Red.
i

Minął już ponad miesiąc od premiery „next-genowej” wersji Wiedźmina 3. O ile na PS5 i XSX/S gra studia CD Projekt Red od razu działała dobrze lub bardzo dobrze, o tyle wydanie pecetowe borykało się ze sporymi problemami. Z częścią z nich „Redzi” uporali się dość szybko, lecz gracze regularnie zgłaszają następne i wyglądają kolejnego patcha.

Wszystko wskazuje na to, że nie będą musieli czekać zbyt długo na łatkę. Niejaki t-dome (tdome85) zapytał dziś na Twitterze Marcina Momota – menedżera ds. społeczności studia CD Projekt Red – o to, kiedy możemy się spodziewać kolejnej aktualizacji. Odpowiedź otrzymał niemal od razu.

Po cichu pracujemy nad tą aktualizacją do Wiedźmina 3 Next Gen i wygląda na to, że jesteśmy w finalnej fazie. Powinna ukazać się całkiem niedługo. Poinformujemy Was o tym, gdy tylko będziemy mogli. W międzyczasie bardzo dziękujemy za cierpliwość!

Nadciąga kolejny patch do Wiedźmina 3 Next Gen, jest na finiszu - ilustracja #1
Źródło: Twitter / Marcin Momot.

Warto zauważyć, że Marcin Momot nie sprecyzował, czy chodzi wyłącznie o aktualizację wersji PC, czy międzyplatformową. Pytanie internauty dotyczyło wprawdzie tej pierwszej, lecz niewykluczone, że „Redzi” pracują nad łatką na PC, PS5 i XSX/S, gdyż na każdej z tych platform Wiedźmin 3 wciąż boryka się z mniejszymi lub większymi problemami. Cóż, pozostaje czekać na bardziej konkretne wieści.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej