Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2019, 12:00

autor: Entelarmer

Wiedźmin 3 na Switcha bez cenzury

Amerykańska organizacja ratingowa ESRB dodała opis gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na konsolę Nintendo Switch. Wynika z niego, że tytuł będzie oferował identyczną zawartość, co wcześniejsze wydania polskiego bestsellera.

Przenośna wersja Wiedźmina 3 zadebiutuje w tym roku. - Wiedźmin 3 na Switcha bez cenzury - wiadomość - 2019-08-09
Przenośna wersja Wiedźmina 3 zadebiutuje w tym roku.

W nadchodzących miesiącach na posiadaczy konsoli Nintendo Switch czeka sporo atrakcji. Przed nimi premiery m.in. nowych Pokemonów, Doom Eternal oraz kolejnej gry studia Platinum Games, a prócz zupełnie nowych tytułów na horyzoncie czają się też starsze, lecz niemniej wyczekiwane produkcje. Wśród tych wyróżnia się Wiedźmin 3: Dziki Gon, który ma ukazać się jeszcze w tym roku. Na razie tytuł pojawił się w wersji na Switcha na stronie amerykańskiej organizacji ESRB, zajmującej się przyznawaniem kategorii wiekowych grom wideo. Trzecia odsłona wiedźmińskiego cyklu otrzymała ranking M na Switchu, a więc ten sam, co na pozostałych platformach.

Pod względem zawartości otrzymamy identyczną produkcję. - Wiedźmin 3 na Switcha bez cenzury - wiadomość - 2019-08-09
Pod względem zawartości otrzymamy identyczną produkcję.

Na pierwszy rzut oka możliwość ocenzurowania Wiedźmina 3 na Switchu wydaje się niedorzeczna. Niemniej teoria ta nie pojawiła się znikąd. Winę ponosi zwiastun pokazany na tegorocznych targach E3, z którego usunięto ciała ludzi z Drzewa Wisielców. Przypuszczano, że wynikało to z chęci ujawnienia gry w trakcie pokazu Nintendo Direct, albo też było to podyktowane zaleceniami PEGI, według których materiały reklamowe z przyznaną kategorią wiekową „mają unikać treści, które mogłyby znacznie lub powszechnie ubliżać przeciętnemu odbiorcy z grupy docelowej” produktu. Na to ostatnie wskazywało udostępnienie tej samej wersji filmiku na europejskich kanałach YouTube firmy Nintendo. Niemniej nieliczni próbowali to uznać za dowód na ocenzurowanie trzeciego Wiedźmina na Switchu, co byłoby kuriozalne zważywszy na wcześniejsze wydanie Mortal Kombat 11 na platformie Nintendo. Na szczęście informacja ESRB ucina wszelkie dyskusje na ten temat.

Pierwszy zwiastun trzeciego Wiedźmina na Switcha był nieco mniej zaludniony. - Wiedźmin 3 na Switcha bez cenzury - wiadomość - 2019-08-09
Pierwszy zwiastun trzeciego Wiedźmina na Switcha był nieco mniej zaludniony.

Co jednak ważniejsze, przyznanie grze kategorii wiekowej może wskazywać, że nie będziemy czekać na jej premierę do końca roku. Współgrałoby to z wcześniejszymi pogłoskami, na przykład pojawieniem się Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu w wersji na Switcha m.in. w czeskim sklepie CZC.cz, z datą premiery ustaloną na 25 października. Jakkolwiek to wciąż tylko niepotwierdzone pogłoski – zwłaszcza że strona w międzyczasie zmieniła datę (wcześniej podano 24 września) – faktem jest, że w tytuł będzie można zagrać na targach gamescom 2019, czyli za niecałe dwa tygodnie. Tak więc możemy założyć, że debiut ostatniej odsłony wiedźmińskiej sagi na konsoli Nintendo nastąpi wkrótce.