Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2011, 09:59

autor: Kono

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – prawie milion sprzedanych egzemplarzy

Firma CD Projekt RED ogłosiła, że gra Wiedzmin 2: Zabójcy Królów sprzedała się w nakładzie 949 355 sztuk. To o 24% lepszy wynik od osiągniętego w analogicznym okresie przez pierwszą część gry.

W sieci pojawiły się pierwsze oficjalne wyniki sprzedaży jednej z największych rodzimych produkcji ostatnich lat, czyli gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Według danych udostępnionych przez CD Projekt RED, polski cRPG sprzedał się w nakładzie 949 355 egzemplarzy.

Podany wynik jest o 24 procent lepszy, niż sprzedaż poprzedniej odsłony przygód Białego Wilka w analogicznym przedziale czasowym. Warto zaznaczyć, że opublikowane dane dotyczą pięciotygodniowego okresu sprzedaży wersji pudełkowej (od premiery do końca II kwartału) oraz czternastotygodniowego handlu elektronicznego. Druga forma dystrybucji stanowi około 20 procent całego rezultatu Wiedźmina 2.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – prawie milion sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #1

Szefostwo CD Projekt RED spodziewa się, że sprzedaż drugiej części będzie o 30 procent lepsza, niż pierwszej. Oczekiwania mają potwierdzać informacje o wynikach gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Warto przypomnieć, że już wkrótce pojawi się pecetowa wersja 2.0 (premiera 29 września), a w 2012 roku druga część Wiedźmina zadebiutuje na konsoli Microsoftu. Obydwa produkty mogą w znaczący sposób podbić popularność polskiej produkcji.

Przypominamy, że Wiedźmin sprzedał się w nakładzie przekraczającym 1,9 miliona egzemplarzy. Całkiem możliwe, że obecne działania CD Projektu (wersja 2.0 i konsolowy port) dadzą Wiedźminowi 2: Zabójcy Królów szansę na pobicie wyniku części pierwszej.