Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2011, 20:33

autor: Jakub "Taven" Wencel

Ujawniono szczegóły na temat gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji 2.0

Okraszona numerem 2.0 wersja gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów zaprezentowana została, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na tegorocznych targach gamescom.

Poznaliśmy w końcu szczegóły dotyczące rozszerzonej wersji gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów. Okraszony numerem 2.0 pakiet, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami studia CD-Projekt RED, został po raz pierwszy szerzej omówiony na tegorocznych targach gamescom.

Jedną z największych innowacji jest dodatkowy poziom trudności, nazwany przez twórców Dark Mode. Stanowi on zmodyfikowaną wersję najbardziej wymagającego jej stopnia z oryginalnej wersji tytułu. Tym razem całość wzbogacono jednak o możliwość zapisywania i wczytywania stanów gry, nawet po śmierci bohatera. Warto w tym miejscu przypomnieć, że „czysty” Wiedźmin 2: Zabójcy królów oferował opcję przejścia głównej kampanii wyłącznie z jednym „życiem” – po jego utracie niemożliwe stawało się wczytanie wcześniej zapisanych stanów rozgrywki. Dark Mode nie ograniczy się jednak tylko do tej zmiany. Twórcy przygotowali zestaw zupełnie unikalnych dla tego trybu przedmiotów, a także odświeżoną, mroczniejszą szatę graficzną dla niektórych lokacji i nowe motywy muzyczne.

Ujawniono szczegóły na temat gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji 2.0 - ilustracja #1

Drugą główną atrakcją rozszerzonej wersji gry będzie tryb Arena. Jego założenia są proste i z pewnością doskonale znane większości miłośników bardziej zręcznościowych produkcji. Geralt trafia w nim na różne rodzaje bitewnych aren, a jego zadaniem jest odparcie jak największej liczby ciągle nacierających fal przeciwników - wraz z czasem będą oni oczywiście coraz potężniejsi, a przetrwanie stanie się coraz trudniejsze. Twórcy obiecują zróżnicowane lokacje i zupełnie nowego potwora, jakiemu będzie musiał stawić czoła wiedźmin – wilkołaka. Dodatkowo pojawi się możliwość dokupowania lepszego ekwipunku, a nawet zasięgnięcia wsparcia u trzech pomocników.

Co ciekawe, specjalnie na potrzeby Areny ma zostać uruchomionych kilka nowych funkcji społecznościowych. Wśród nich znajdziemy oddzielne forum - tam pochwalimy się naszymi dokonaniami i porozmawiamy z innymi graczami. Zapowiadana jest również integracja z portalem Facebook. Nie wiadomo jeszcze, czy do trybu będziemy mieli dostęp z poziomu rozgrywki, czy menu głównego.

Ujawniono szczegóły na temat gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji 2.0 - ilustracja #2

Wśród innych nowości znajdziemy jeszcze między innymi 20 pomniejszych poprawek dotyczących aspektów technicznych i samej rozgrywki, a także nowy tutorial. Całość dostępna będzie dla wszystkich wersji językowych tytułu 29 września i zainstalujemy ją za darmo jako aktualizację z poziomu menu głównego.