Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2018, 16:13

autor: Vergil

[Aktualizacja] Wiedźmin 2, Fable Anniversary, Crackdown i Forza Horizon z ulepszeniami dla Xboksa One X

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów może wkrótce dołączyć do grona tytułów z epoki Xboksa 360, które nie tylko są kompatybilne z Xboksem One, lecz także wykorzystują dodatkową moc obliczeniową Xboksa One X.

AKTUALIZACJA:

Microsoft potwierdził poniższe doniesienia ustami Majora Nelsona. Co więcej, nie tylko gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów doczekała się łatki poprawiającej grafikę, gdyż takową otrzymały również: Crackdown, Forza Horizon oraz Fable Anniversary. Poza tym firma oddaje w nasze ręce dodatkowe ustawienia graficzne, opracowane z myślą o tytułach z Xboksa 360 uruchamianych na Xboksie One X. Dzięki nim możemy wybrać, czy chcemy bawić się z poprawioną oprawą graficzną (lepsze wygładzanie krawędzi, większa liczba pikseli, wyższy poziom detali), czy też oglądać grę taką, jak prezentuje się na Xboksie One oraz Xboksie One S. Wszystko po to, by zapewnić graczom „większą kontrolę nad doświadczeniem”.

Druga odsłona przygód Geralta z Rivii to wciąż bardzo dobra i świetnie wyglądająca gra. - [Aktualizacja] Wiedźmin 2, Fable Anniversary, Crackdown i Forza Horizon z ulepszeniami dla Xboksa One X - wiadomość - 2018-02-27
Druga odsłona przygód Geralta z Rivii to wciąż bardzo dobra i świetnie wyglądająca gra.
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
  • Producent: CD Projekt RED
  • Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  • Platformy: PC, X360, Xbox One (wsteczna kompatybilność)
  • Wersja językowa: polska (dubbing i napisy)

W drugą odsłonę cyklu Wiedźmin można zagrać nie tylko na Xboksie 360 i komputerach osobistych, lecz także na Xboksie One, dzięki wstecznej kompatybilności. Wygląda na to, że produkcja może wkrótce doczekać się łatki, za sprawą której zrobi użytek z dodatkowej mocy obliczeniowej, jaką oferuje Xbox One X.

Jeden z użytkowników forum Reddit opublikował fotografię prezentującą wiadomość, którą ujrzał po wejściu na sklep Xboksa. Z treści lakonicznego komunikatu jednoznacznie wynika, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów zostanie ulepszony z myślą o Xboksie One X. Kiedy? Tego niestety jeszcze nie wiemy, choć można oczekiwać, że skoro komunikat ujrzał już światło dzienne, Microsoft lub zespół CD Projekt RED wkrótce zajmą oficjalne stanowisko w tej sprawie (oczywiście pod warunkiem, że poniższe zdjęcie jest prawdziwe).

Przedstawiciele Microsoftu i CD Projekt RED jeszcze nie zabrali głosu w tej sprawie, wobec czego trudno przewidzieć, jakich dokładnie ulepszeń mógłby doczekać się Wiedźmin 2 na Xboksie One X. - [Aktualizacja] Wiedźmin 2, Fable Anniversary, Crackdown i Forza Horizon z ulepszeniami dla Xboksa One X - wiadomość - 2018-02-27
Przedstawiciele Microsoftu i CD Projekt RED jeszcze nie zabrali głosu w tej sprawie, wobec czego trudno przewidzieć, jakich dokładnie ulepszeń mógłby doczekać się Wiedźmin 2 na Xboksie One X.

Warto zauważyć, że nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyż możliwości Xboksa One X wykorzystują nie tylko produkcje, które powstały z myślą o tej platformie, lecz także tytuły, które doczekały się stosownej łatki; w drugim przypadku mowa zarówno o grach z obecnej generacji konsol, jak i o pozycjach z epoki Xboksa 360. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów dołączyłby do grona, które obecnie tworzą między innymi Halo 3, The Elder Scrolls IV: Oblivion, Assassin's Creed oraz Fallout 3.