Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 lutego 2018, 15:05

autor: Jiker

W kontynuacji przeboju Wonder Woman zmierzy się z Cheetah

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom mediów, w kontynuacji swoich filmowych przygód Wonder Woman stanie w szranki z Cheetah. Tłem dla pięknego wizualnie starcia ma być zimna wojna.

W obliczu rychłego rozpoczęcia prac nad kontynuacją kinowych przygód Wonder Woman (twórcy wejdą na plan wiosną), rośnie liczba poświęconych filmowi plotek. Tym razem dotyczą one fabuły oraz, pośrednio, obsady aktorskiej najnowszego dzieła Patty Jenkins. Z nieoficjalnych informacji podanych przez serwis That Hashtag Show wynika bowiem, że w Wonder Woman 2 księżniczka Amazonek zmierzy się z brytyjską archeolog, dr Barbarą Minervą, znaną szerzej jako Cheetah.

W Wonder Woman 2 na drodze Diany stanie Cheetah? - W kontynuacji przeboju Wonder Woman zmierzy się z Cheetah - wiadomość - 2018-02-27
W Wonder Woman 2 na drodze Diany stanie Cheetah?
W kontynuacji przeboju Wonder Woman zmierzy się z Cheetah - ilustracja #2

Barbara Ann Minerva to trzecia inkarnacja Cheetah, przywdziewająca gepardzi strój od 1987 roku. Brytyjska archeolog została obdarzona nadludzkimi mocami przez boga-roślinę Urzkartaga. Przy okazji serii komiksowej The New 52 oraz Odrodzenia DC postać przeszła szereg fabularno-projektowych zmian.

W roli złoczyńcy firma Warner Bros. i Patty Jenkins mają zamiar obsadzić aktorkę z głośnym nazwiskiem. Pierwszym wyborem była Emma Stone. Niestety, gwiazda Niesamowitego Spider-Mana i La La Land (za rolę w tym filmie otrzymała Oscara) nie była zainteresowana udziałem w projekcie. Nazwiska kolejnych kandydatek nie są jeszcze znane, ale biorąc pod uwagę zaplanowane na wiosnę zdjęcia, na ich ogłoszenie nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

W artykule opublikowanym na łamach That Hashtag Show można również znaleźć pozytywne odniesienia do ubiegłorocznych rewelacji odnośnie Wonder Woman 2, wedle których akcja filmu zostanie osadzona w czasach zimnej wojny. W walce ze Związkiem Radzieckim i Cheetah Dianę ma wesprzeć powracający (?) Steve Trevor (w tej roli ponownie Chris Pine), któremu towarzyszyć będą dzielni druhowie: Sameer (Said Taghmaoui) oraz Charlie (Ewen Bremner).

Przypominam, że akcja wydanej w czerwcu ubiegłego roku Wonder Woman toczyła się w czasach I wojny światowej. Wychowana na mitycznej wyspie amazonek Diana opuściła rodzinny dom, by wspomóc Brytyjczyków w walce i odnaleźć boga wojny Aresa. Film wygenerował 821 mln dolarów przychodu.

Wonder Woman 2 trafi do kin 1 listopada 2019 roku. W roli tytułowej superbohaterki ponownie zobaczymy Gal Gadot.

  1. Oficjalna strona internetowa filmu Wonder Woman
  2. Recenzja Wonder Woman w serwisie Gameplay.pl