Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2019, 08:26

autor: Adrian Werner

Watch Dogs Legion z sześciokrotnie większą mapą niż AC Syndicate

Dzięki nieoficjalnym fanowskim obliczeniom poznaliśmy rozmiar mapy w Watch Dogs: Legion. Okazuje się, że obecny w grze wirtualny Londyn będzie sześciokrotnie większy niż wersja tego miasta dostępna w Assassin's Creed: Syndicate.

Wirtualny Londyn w Watch Dogs: Legions nie zawiedzie pod względem rozmiarów. - Watch Dogs Legion z sześciokrotnie większą mapą niż AC Syndicate - wiadomość - 2019-09-15
Wirtualny Londyn w Watch Dogs: Legions nie zawiedzie pod względem rozmiarów.
WATCH DOGS: LEGION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 6 marca 2020 r.

Firma Ubisoft przyzwyczaiła nas do gier z wielkimi otwartymi światami. Liczyliśmy więc, że tak samo będzie w przypadku Watch Dogs: Legion. Jeśli wyliczenia fana o ksywce Dimitris Galatas są prawidłowe, to nasze nadzieje nie zostaną zawiedzione.

Firma Ubisoft udostępniła w kawałkach mapę świata gry, a w całość skleił ją Slicshuter. Następnie Galatas obliczył jej obszar, bazując na rozmiarach Katedry św. Pawła w Londynie, której długość wynosi 175 metrów. Dzięki temu odkrył, że wirtualny Londyn w Watch Dogs: Legion będzie miał ok. 24 kilometry kwadratowe.

Katedra św. Pawła pojawia się również w Assassin's Creed: Syndicate, dzięki czemu Galatas mógł wykonać podobne obliczenia w tej grze, uzyskując wynik 3,7 kilometry kwadratowych. Oznacza to, że Watch Dogs: Legion posiada mapę ponad sześciokrotnie większą niż AC: Syndicate. W drugiej z tych produkcji Londyn pojawił się w mocno skurczonej formie, a najnowsza odsłona cyklu Watch Dogs zaoferuje to miasto w bardziej realistycznej skali. Firma Ubisoft nie żartowała więc, gdy ostatnio ogłosiła, że nie zamierza wracać do tworzenia małych gier.

Galatas porównał również rozmiary mapy Watch Dogs: Legion do wcześniejszych odsłon cyklu. Wirtualny Londyn będzie więc dwukrotnie większy niż Chicago z pierwszego Watch Dogs. W przypadku Watch Dogs 2 otrzymaliśmy 22 kilometry kwadratowe, ale połowę tych terenów stanowiła woda, podczas gdy w trzeciej części Tamiza zajmie znacznie mniejszą część mapy.

Przypomnijmy, że Watch Dogs: Legion zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Gra dostępna też będzie w streamingowej usłudze Google Stadia. Premiera nastąpi 6 marca przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Graliśmy w Watch Dogs Legion – sandbox bez głównego bohatera
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Watch Dogs: Legion

Watch Dogs: Legion