Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 grudnia 2011, 19:35

Warmongers Inc: tajemnicza przesyłka, początek kampanii wirusowej?

W redakcji pojawiła się tajemnicza przesyłka kierująca na stronę Warmongers Inc. Wszystko wskazuje na kampanię wirusową dla jakijś głośnej gry. Nowy Hitman? Rainbow Six? A może Ghost Recon?

Dzisiaj do redakcji przyszła tajemnicza przesyłka, której zawartość możecie zobaczyć na umieszczonych poniżej zdjęciach. Wszystko wskazuje na przemyślaną i rozbudowaną wirusową kampanię reklamową dla jakiejś nadchodzącej, dużej gry. Pierwsze nasze skojarzenie brzmiało Hitman: Absolution. Wystarczyło jednak trochę poszperać, by okazało się, że inne tytuły okazały się bardziej prawdopodobne.

Warmongers Inc: tajemnicza przesyłka, początek kampanii wirusowej? - ilustracja #1

Wewnątrz paczki znaleźliśmy fotografię oraz dwa kawałki papieru. Jeden to odręcznie napisana notatka, by wystrzegać się człowieka w garniturze - wszak dobrze ubrany zbir wciąż jest zbirem, a jak on wygląda możecie zobaczyć na załączonej fotografii. Drugi papier to tajemniczy dokument przesłany przez CIA na temat poczynań osobnika nazwanego Grigori. Dodatkową informacją był zapisany adres strony www, która okazała się być serwisem o nazwie Warmongers Inc. (Podżegacze Wojenni Inc.). Prawdziwa zabawa dla miłośników teorii spiskowych, ARG i kampanii wirusowych rozpoczyna się właśnie tutaj.

Warmongers Inc: tajemnicza przesyłka, początek kampanii wirusowej? - ilustracja #2

Strona, na której można się zarejestrować, dzieli się na trzy główne działy - forum (zachęcające do udziału w dyskusjach i sugerujące konieczność zadawania trudnych pytań), pliki (tam do obejrzenia jest masa fotografii prezentujących budowę niezidentyfikowanej konstrukcji na terenie Rosji, wspomniana jest baza o nazwie Martwa Dłoń, możemy przeczytać też masę dokumentów m.in. na temat niejakiego generała Arkadego Strasznina i jego powiązań z tajemniczym Grigorijem) oraz blog. Ta ostatnia część to poletko do głoszenia prawdy przez autora strony. Mowa jest o bezosobowym i biznesowym patrzeniu na otaczającą nas rzeczywistość, o blokowaniu wolnych mediów i potrzebie głoszenia prawdy przez ludzi, a ilustracją do wpisów są prace Piranesiego - włoskiego osiemnastowiecznego artysty oraz Gustave'a Doré'a - francuskiego artysty żyjącego w XIX stuleciu. Pomijając ten ostatni fakt, całość ma bardzo militarny, konspiratorski klimat, a wśród istotnych dla sprawy miejsc wymienia się (prócz Rosji) Zambię i Meksyk.

Warmongers Inc: tajemnicza przesyłka, początek kampanii wirusowej? - ilustracja #3

Przechodząc do skojarzeń i wyciągania na wierzch faktów: strona warmongersinc.net została zarejestrowana przez Gandi SAS, największy francuski podmiot zajmujący się hostingiem i domenami. Skoro to Francuzi są najprawdopodobniej właścicielami strony, to teoria o Hitmanie (tworzonym przez duńskie IO Interactive) się lekko chwieje. W klimacie pozostają nowy Rainbow Six (tworzony przez Ubisoft Montreal, a przecież w Kanadzie mówi się również po francusku) oraz Ghost Recon: Future Soldier (gra powstaje w paryskim studiu Ubisoftu), którego premiera została ustalona na początek marca przyszłego roku, a jest to przy okazji jedna z dat występujących na stronie warmongersinc.net. Ostatnie, bardzo luźne skojarzenie, każde pomyśleć o jeszcze jednym hicie Ubisoftu – serii Assassin's Creed. Co prawda na kampanię dotyczącą ACIII jest chyba jeszcze za wcześnie, ale połączenie sztuki sprzed lat i współczesnych konfliktów każe się nad tym zastanowić. A Wy jak myślicie?

  1. strona Warmongers Inc.