Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2011, 15:35

autor: Soviet

Call of Duty: Modern Warfare 3 - miliard w szesnaście dni

Jak informuje Activision, sprzedaż Modern Warfare 3 osiągnęła miliard dolarów już w 16 dni po premierze.

Firma Acitivision ogłosiła, że sprzedaż najnowszej odsłony serii Call of Duty - Modern Warfare 3 wygenerowała miliard dolarów. Osiągnięcie takie zanotowano w szesnaście dni po premierze. Jak zauważył wydawca gry, popularny dwa lata temu film Avatar potrzebował jednego dnia więcej by móc pochwalić się takimi przychodami.

To nie koniec docinków Activision skierowanych do branży filmowej. Według informacji prasowej, rynek gier komputerowych, w przeciwieństwie do kinematografii, nie notuje spadku obrotów, a społeczność Call of Duty przekroczyła połączoną liczbę mieszkańców Nowego Jorku, Londynu, Tokio, Paryża i Madrytu.

Call of Duty: Modern Warfare 3 - miliard w szesnaście dni - ilustracja #1

Znalazło się także miejsce na kilka liczb dotyczących Call of Duty Elite. Według Activision jest to najszybciej rosnąca społeczność w Internecie. Może pochwalić się już 6 milionami zarejestrowanych użytkowników, z czego milion płaci miesięczny abonament. Wyniki takie oznaczają przyrost szybszy niż miało to miejsce w przypadku Netflix czy Xbox Live.

Modern Warfare 3 stał się najlepiej sprzedającą się grą w historii już jakiś czas temu - pisaliśmy o tym w listopadzie, kiedy to ogłoszono osiągnięcie 775 milionów przychodów w pięć dni.