Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2011, 08:56

autor: Kono

WARCO: The News Game, czyli wirtualne dziennikarstwo wojenne

Australijska firma Defiant Development ogłosiła, że pracuje nad grą WARCO: The News Game. Gracz wcieli się w niej w postać reporterki wojennej, relacjonującej wydarzenia z pola bitwy.

Australijski zespół deweloperski Defiant Development ogłosił, że pracuje nad grą z gatunku FPS, która ma szansę ukazać go w innym świetle. W WARCO: The News Game wcielimy się bowiem nie w szeregowego żołnierza, ale w dziennikarkę relacjonującą wydarzenia na frontach wojennych.

Gracze przejmą kontrolę nad Jesse DeMarco – reporterką wojenną uzbrojoną jedynie w kamizelkę kuloodporną i kamerę. Tytuł opowiadać będzie o aktualnie trwających konfliktach w Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Twórcy obiecują, że gra pozwoli reporterom-amatorom podążać różnymi ścieżkami i śledzić wiele historii.

Nadrzędnym celem graczy będzie jak najdokładniejsze utrwalenie konfliktu na taśmie filmowej i przeżycie w niezbyt przyjaznym środowisku. Po skompletowaniu materiału, podejmiemy próbę zmontowania go, aby nadawał się do transmisji telewizyjnej. Co ciekawe, odpowiednio obrobione filmiki będzie można rozpowszechniać w sieci i porównywać je z dziełami innych graczy. Dzięki nieliniowemu charakterowi rozgrywki oraz indywidualnemu podejściu do montażu, wszystkie produkcje mają być w pewnym stopniu unikalne.

Aktualnie Defiant Development poszukuje wydawcy, który byłby zainteresowany WARCO: The News Game. W zamierzeniach twórców tytuł ukaże się na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. Australijska firma specjalizowała się dotąd w tworzeniu gier na urządzenia mobilne (smartfony, tablety). W dorobku Defiant Development znalazły się takie tytuły jak Rocket Bunnies i Hoops AR.