Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2015, 14:33

Wampiry i dinozaury w kolejnym Far Cry? Ubisoft pyta graczy o zdanie

Firma Ubisoft rozesłała do części posiadaczy gry Far Cry 4 ankietę, w której prosi o wytypowanie miejsca akcji kolejnej odsłony cyklu. Wśród propozycji znajdują się rzeczywiste lokacje, jak również realia historyczne i fantastyczne.

Firma Ubisoft pyta graczy o zdanie w kwestii miejsca akcji kolejnej odsłony cyklu Far Cry. - Wampiry i dinozaury w kolejnym Far Cry? Ubisoft pyta graczy o zdanie - wiadomość - 2015-01-05
Firma Ubisoft pyta graczy o zdanie w kwestii miejsca akcji kolejnej odsłony cyklu Far Cry.

Jak informuje serwis Eurogamer, w ciągu ostatnich kilku tygodni firma Ubisoft rozesłała do części posiadaczy gry Far Cry 4 kwestionariusz, prosząc o wskazanie realiów, w jakich powinna toczyć się kolejna odsłona cyklu. Na liście propozycji znalazły się rzeczywiste lokacje, takie jak Peru i Alaska, jak również realia historyczne – wojna wietnamska czy Dziki Zachód. Co ciekawe, Ubisoft na liście potencjalnych lokacji umieścił też zupełnie fikcyjne realia – gracze mogą zagłosować na „postapokaliptyczny świat w stylu Mad Maksa”, „współczesną wyspę z dinozaurami w stylu Jurassic Park”, świat opanowany przez zombie, Shangri-La znane z gry Far Cry 4 czy uniwersum, w którym „możesz walczyć z wampirami lub zostać jednym z nich”. Na liście znajduje się też Blood Dragon 2, kontynuacja dodatku DLC do trzeciej odsłony cyklu.

Oczywiście nie jest powiedziane, czy i w jaki sposób firma Ubisoft wykorzysta zebrane tą drogą informacje. Może chodzić tu niekoniecznie o pełnopawną kontynuację serii, ale o niezobowiązujące DLC. W tym kontekście fantastyczne realia przestają być zaskoczeniem, szczególnie, że producenci gry już kilkukrotnie przenosili graczy w alternatywne uniwersa – w Far Cry Instincts mogliśmy zmierzyć się z efektami nieudanych eksperymentów genetycznych, a Blood Dragon był w całości pastiszem na filmy SF z lat osiemdziesiątych.

Z drugiej strony, ankiety rozsyłane przez Ubisoft są dość dobrym wyznacznikiem kierunku, w który zmierzają tytuły tego producenta. Ankieta z 2010 roku uwzględniała szereg rozwiązań, które pojawiły się rok później w grze Assassin's Creed: Revelations. Z kolei kwestionariusz z 2011 roku, dotyczący realiów przyszłych odsłon serii o asasynach, zawierał takie propozycje jak czasy rewolucji amerykańskiej (Assassin’s Creed III) czy epoka wiktoriańska (Assassin’s Creed: Victory). Co więcej, ankieta rozsyłana przez firmę Ubisoft w roku 2012 sondowała oczekiwania wobec trybu wieloosobowego, a jej wyniki zostały uwzględnione w Assassin’s Creed: Unity. Z kolei ubiegłoroczne badanie wspominało o grze pirackiej, w której bohaterem nie jest asasyn (Assassin’s Creed: Rogue) oraz o możliwości wchodzenia do budynków bez konieczności doładowywania treści (to rozwiązanie pojawiło się w Assassin’s Creed: Unity).

Wszystko to sugeruje, że firma Ubisoft bada grunt przed ostateczną decyzją, co do realiów przyszłych gier z serii Far Cry i o ile nie wszystkie propozycje mogą przypaść graczom do gustu, to wykorzystanie tych najbardziej popularnych jest dość prawdopodobne – jeśli nie w pełnoprawnej kontynuacji serii, to przynajmniej w dodatkach DLC.