Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 stycznia 2015, 19:35

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

PlayStation Now zadebiutuje w USA 13 stycznia

Usługa streamowania gier PlayStation Now zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 13 stycznia - poinformowała firma Sony. Przy okazji ujawniono ceny abonamentów, które ustalono na 19,99 dolarów (około 72 zł) za nielimitowany miesięczny dostęp oraz 44,99 dolarów (około 162 zł) za trzy miesiące.

Firma Sony ujawniła, że usługa streamowania gier PlayStation Now zaliczy oficjalny debiut w Stanach Zjednoczonych 13 stycznia, przy okazji zdradzając ceny abonamentów. Dostępne będą dwie opcje – 19,99 dolarów (około 72 zł) za nielimitowany miesięczny dostęp do ponad stu produkcji oraz 44,99 dolarów (około 162 zł) za możliwość korzystania z biblioteki przez trzy miesiące. Obecnie usługa dostępna będzie jedynie dla mieszkańców USA i nie wiemy, kiedy dotrze do Europy. Ponadto oferta na razie obejmuje tylko gry z konsoli PlayStation 3, które będzie można streamować na PlayStation 4. Pozostałe urządzenia (np. PlayStation Vita) na ten moment nie będą obsługiwane, ale sytuacja ta ma się szybko zmienić.

Przy okazji zapewniono, że oferta cały czas będzie rozwijana i pojawią się w niej gry także z innych konsol PlayStation. Listę produkcji dostępnych podczas beta testów PlayStation Now znajdziecie w tym miejscu.

PlayStation Now zaoferuje dostęp do ponad 100 gier za niecałe 20 dolarów miesięcznie. - PlayStation Now zadebiutuje w USA 13 stycznia - wiadomość - 2015-01-05
PlayStation Now zaoferuje dostęp do ponad 100 gier za niecałe 20 dolarów miesięcznie.

PlayStation Now to usługa streamowania gier dedykowana urządzeniom firmy Sony, stworzona przez firmę Gaikai, która została wykupiona przez Sony w 2012 roku. Docelowo ma ona być dostępna nie tylko na konsoli PlayStation 4, ale także na PlayStation 3, PlayStation Vita, wybranych modelach telewizorów oraz urządzeniach mobilnych. Wsórd dostępnych gier amerykańscy użytkownicy znajdą m.in. Bioshock Infinite, Batman: Arkham City, God of War: Ascension czy też XCOM: Enemy Within.