Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2015, 10:48

autor: Arantasar

PlayStation 4 – ponad 18 milionów sprzedanych egzemplarzy

Firma Sony ujawniła wyniki sprzedaży konsoli PlayStation 4. Od momentu premiery platforma nowej generacji znalazła 18,5 miliona nabywców, z czego 4 miliony w ciągu ubiegłorocznego okresu świątecznego.

Sprzedano ponad 18 milionów egzemplarzy konsoli PlayStation 4. - PlayStation 4 – ponad 18 milionów sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2015-01-06
Sprzedano ponad 18 milionów egzemplarzy konsoli PlayStation 4.

Na oficjalnej japońskiej stronie firmy Sony zamieszczono wyniki sprzedaży konsoli PlayStation 4. Od momentu premiery w listopadzie 2013 roku urządzenie trafiło do 18,5 miliona nabywców, z czego 4,1 miliona w ostatnim okresie świątecznym. Jak stwierdził Andrew House, prezes i dyrektor generalny Sony Computer Entertainment:

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu, że tak wielu kupujących z całego świata wybiera w okresie świątecznym PS4. Będziemy zabiegać o utrzymanie i umocnienie pozycji tej konsoli jako najlepszego rozwiązania dla graczy wprowadzając jeszcze bardziej ekscytujące produkty i poszerzając gamę oferowanych usług.

Dla porównania, ostatnie analizy serwisu VGChartz szacują sprzedaż konsoli Xbox One na niecałe 10 milionów sztuk, chociaż wyliczenia te nie uwzględniają najbardziej korzystnej dla koncernów końcówki roku.

Firma sony ujawniła też wyniki sprzedaży gier przeznaczonych na PS4. Jak dotąd gracze nabyli 81,8 miliona tytułów, z czego w okresie świątecznym sprzedano 17,8 miliona. Jest to wynik sumaryczny dla wydań pudełkowych i cyfrowych. Z kolei liczba abonentów usługi PlayStation Plus osiągnęła 10,9 miliona.