Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2015, 10:52

autor: Góral

Tony Hawk's - nowa odsłona serii ukaże się w tym roku na PS4

Słynny sportowiec Tony Hawk wyjawił podczas targów CES 2015, że nowa odsłona serii sygnowanej jego nazwiskiem ukaże się w tym roku na konsoli PlayStation 4. Niestety nie zdradził żadnych innych informacji.

W lutym 2014 roku firma Activision wyjawiła, że ma w planach kolejne produkcje sygnowane nazwiskiem Tony’ego Hawka. Kilka miesięcy później słynny sportowiec potwierdził, że współpracuje z amerykańskim koncernem podczas tworzenia nowych tytułów, które ukażą się na konsolach i urządzeniach mobilnych w bieżącym roku. Podczas targów CES 2015 ponownie zabrał głos w sprawie, ujawniając, że nowa odsłona popularnej serii zadebiutuje w tym roku na PlayStation 4. Niestety nie zdradził żadnych dodatkowych informacji, w związku z czym, nie wiemy czy będzie to czasowa gra na wyłączność, czy ukaże się tylko w cyfrowej dystrybucji jak Tony Hawk's Pro Skater HD itd. Na dalsze konkrety musimy jeszcze poczekać.

Tony Hawk zmierza w kierunku PlayStation 4. - Tony Hawk's - nowa odsłona serii ukaże się w tym roku na PlayStation 4 - wiadomość - 2015-01-06
Tony Hawk zmierza w kierunku PlayStation 4.

Przypominam, że seria Tony Hawk's zadebiutowała na pierwszym PlayStation w 1999 roku. W późniejszych latach ukazywały się kolejne odsłony, które również cieszyły się sporą popularnością. Kryzys nadszedł wraz z przejęciem prac nad dalszym rozwojem marki przez zespół Robomodo, który stworzył gry Tony Hawk: Ride i Tony Hawk: Shred. Produkcje wykorzystywały specjalny kontroler, jednak w ogólnym rozrachunku były po prostu kiepskimi tytułami. Seria mocno straciła na znaczeniu, jednak w 2012 roku wypuszczono w cyfrowej dystrybucji Tony Hawk's Pro Skater HD, które może i nie było grą na najwyższym poziomie, ale dało fanom światełko nadziei na powrót lepszych czasów.

Tony Hawk's - nowa odsłona serii ukaże się w tym roku na PlayStation 4 - ilustracja #2Seria Tony Hawk's została zapoczątkowana przez studio Neversoft Entertainment. Firma znana była głównie za sprawą swoich gier skaterskich, ale pracowała także nad kilkoma odsłonami Guitar Hero oraz stworzyła western Gun z 2005 roku. Założony w 1994 roku deweloper zakończył żywot w 2014 roku, kiedy to został połączony z ekipą Infinity Ward.