Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2024, 12:52

W lipcu nastąpi koniec Xbox 360 Marketplace. Do tego czasu możecie nabyć wiele gier po obniżonych cenach

29 lipca nastąpi zamknięcie cyfrowego sklepu na konsoli Xbox 360. Z tej okazji Microsoft przygotował obniżkę cen gier.

Źródło fot. Microsoft
i

Xbox 360 zadebiutował na rynku ponad 18 lat temu i był zdecydowanie najpopularniejszą konsolą Microsoftu. X360 jako jedyny dał radę nawiązać równy pojedynek pod względem sprzedanych egzemplarzy z konkurencyjnym sprzętem Sony. Później ani Xbox One, ani obecnemu Xbox Series X/S nie udało się tego dokonać.

Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy, a czasy siódmej generacji konsol przeminęły już dawno. Teraz natomiast nieubłaganie zbliża się moment zamknięcia cyfrowego sklepu na konsoli Xbox 360.

Zamknięcie cyfrowego sklepu

Microsoft przypomniał, że 29 lipca tego roku nastąpi koniec wsparcia dla Xbox 360 Store oraz Xbox 360 Marketplace. Oznacza to, że od tego dnia kupno nowych gier bądź DLC stanie się niemożliwe.

Zmiana ta nie będzie mieć wpływu na posiadane już produkcje i nadal dostępna będzie opcja pobrania ich wraz z aktualizacjami. Również zabawa online pozostanie bez zmian, chociaż to oczywiście zależy od wsparcia wydawcy gry. Dalej będzie można też zakupić na nowszych konsolach produkcje z Xboxa 360 w ramach wstecznej kompatybilności.

Redukcje cen

Z uwagi na rychłe zamknięcie sklepu, Microsoft ogłosił dużą przecenę gier na konsolę siódmej generacji. Obniżki sięgają 90% i obejmują obecnie 96 pozycji, jednak firma zapowiedziała, że lista zostanie w przyszłości poszerzona o kolejne tytuły. Obecnie znajdziemy na niej takie gry jak:

  1. Child of Light;
  2. Rise of the Tomb Raider;
  3. Far Cry 4;
  4. Risen 3: Władcy Tytanów.

Pełna rozpiska gier dostępna jest pod tym adresem.

Jeśli natomiast chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat zamknięcia sklepu Xbox 360, to Microsoft przygotował odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które znajdziecie pod tym linkiem.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej