Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2011, 08:35

autor: Sarge

W grze MMO The Secret World zapłacimy za abonament i mikrotransakcje

Na oficjalnym forum The Secret World ujawniono pierwsze informacje na temat modelu biznesowego tej ciekawie zapowiadającej się gry MMO. Gracze będą musieli opłacać comiesięczny abonament, a mimo to nie zabraknie szeregu opcjonalnych mikropłatności.

Odpowiedzialny za kontakty ze społecznością Oliver Kunz ze studia FunCom zdradził pierwsze informacje na temat modelu biznesowego gry MMO o nazwie The Secret World. Gracze będą musieli płacić za abonament, a mimo to nie zabraknie opcjonalnych mikropłatności. Nieznacznie opóźniony został także start zapisów na beta testy.

W grze MMO The Secret World zapłacimy za abonament i mikrotransakcje - ilustracja #1

Jak czytamy na oficjalnym forum The Secret World, tytuł zostanie wzbogacony o wirtualny sklep, w którym będziemy mogli dokonać szeregu zakupów za prawdziwe pieniądze. Jest to dosyć zaskakujące podejście twórców - tym bardziej, że fani będą zmuszeni stale opłacać abonament za przebywanie w świecie opracowanym przez studio FunCom.

Należy pamiętać o tym, że wszelkie mikrotransakcje będą nieobowiązkowe i nikt nas do nich nie zmusi. Kunz dodatkowo uspokaja, że we wspomnianym sklepiku dostępne będą tylko rzeczy nie mające bezpośredniego wpływu na nasze postępy. Za niewielką ilość gotówki zapłacimy m.in. za nowe ubrania dla bohatera i inne elementy pozwalające odmienić jego wygląd.

Twórcy zapewniają, że zakupione w ten sposób przedmioty nie dadzą żadnej przewagi ich nabywcom. Deweloper chce w ten sposób uniknąć sytuacji, w której gracze z zasobniejszymi portfelami byliby w lepszej sytuacji od pozostałych. W tym temacie obie strony mają być traktowane równo, a jedynym wymogiem będzie opłata comiesięcznego abonamentu.

W grze MMO The Secret World zapłacimy za abonament i mikrotransakcje - ilustracja #2

Według wcześniejszych informacji, wczoraj miały rozpocząć się zapisy na beta testy The Secret World. Zainteresowani mogli jednak zauważyć, że w ostatniej chwili zepsuł się licznik na oficjalnej stronie, który odmierzał czas do startu przyjmowania zgłoszeń. W najnowszym poście na forum czytamy, że możliwość zapisywania się będzie otwarta jeszcze dzisiaj. Konkretna godzina powinna zostać podana po południu.

The Secret World jest grą z gatunku MMO osadzoną we współczesnych realiach miejskich aglomeracji. Wcielimy się w przedstawiciela jednej z trzech organizacji: Dragonów, Iluminatów lub Templariuszy. Każda z nich ma siedzibę w innym mieście i zaoferuje rozbudowany system rozwoju postaci. W trakcie zabawy zmierzymy się z przeciwnikami sterowanymi przez komputer, a także weźmiemy udział w walkach PvP (gracz przeciwko graczowi). Produkt zadebiutuje w kwietniu 2012 roku w wersji na PC i w późniejszym terminie na Xboksie 360.