Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2011, 10:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Zapisy na beta testy i data premiery The Secret World

Wczorajsza konferencja Electronic Arts na targach gamescom przyniosła datę premiery nadchodzącej gry MMO o nazwie The Secret World. Dowiedzieliśmy się także, kiedy rozpoczną się zapisy na beta testy tej produkcji.

Dyrektor kreatywny studia FunCom ujawnił miesiąc premiery The Secret World. Przy okazji zdradził, że niebawem rozpoczną się zapisy na beta testy tej ciekawie zapowiadającej się gry MMO.

Ragnar Tornquist przedstawił te informacje na wczorajszej konferencji Electronic Arts w Kolonii. Twórca powiedział, że pełna wersja The Secret World zadebiutuje na rynku w kwietniu 2012 roku. Mowa o pecetach, bowiem ani słowem nie wspomniano o zapowiadanej edycji na Xboksa 360. Do konsolowej premiery dojdzie zapewne nieco później.

Z kolei od 26 sierpnia będzie można zapisywać się na beta testy, pozwalające sprawdzić nadchodzące dzieło studia FunCom przed oficjalnym debiutem. Niestety, nadal nieznany pozostaje termin startu przedsięwzięcia – nie wiemy nawet czy dojdzie do niego w tym roku. Szczegóły w tej sprawie zostaną ujawnione w przyszłości.

Na zakończenie swojego wystąpienia, Tornquist zaprezentował nowy zwiastun gry. Film w pełni oparty został na renderowanych wstawkach, więc nie zobaczymy w nim żadnych fragmentów rozgrywki. Całość oddaje jednak charakterystyczny klimat, jakim wyróżnia się ta pozycja.

The Secret World jest grą z gatunku MMO osadzoną we współczesnych realiach miejskich aglomeracji. Wcielimy się w przedstawiciela jednej z trzech organizacji: Dragonów, Iluminatów lub Templariuszy. Każda z nich ma siedzibę w innym mieście i zaoferuje rozbudowany system rozwoju postaci. W trakcie zabawy zmierzymy się z przeciwnikami sterowanymi przez komputer, a także weźmiemy udział w walkach PvP (gracz przeciwko graczowi).