Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2017, 12:15

W grze Battlefield 1 pojawią się Specjalizacje

W poście na Reddicie przedstawiciel studia EA DICE zapowiedział, że już wkrótce rozpoczną się testy systemu Specjalizacji, który ma pozwolić na większe spersonalizowanie poszczególnych klas postaci.

Zapowiedziany na wrzesień dodatek do gry Battlefield 1, zatytułowany W imię cara, to nie jedyna nowość, jaką szykują dla nas deweloperzy. W poście na portalu Reddit przedstawiciel studia EA DICE zaprezentował system specjalizacji, który już wkrótce będą mogli wypróbować zaufani członkowie społeczności na PC-towych serwerach Community Test Environment. Na razie nie wiadomo, kiedy nowinka ta trafi do pozostałych graczy, jednak wszystko wskazuje na to, że zadebiutuje wraz z nadchodzącym DLC.

W ponad 10 miesięcy od premiery wsparcie deweloperów dla Battlefielda 1 wcale nie ustaje. - W grze Battlefield 1 pojawią się Specjalizacje - wiadomość - 2017-08-07
W ponad 10 miesięcy od premiery wsparcie deweloperów dla Battlefielda 1 wcale nie ustaje.

„Specjalizacje zostały zaprojektowane tak, aby dać graczom więcej możliwości i zróżnicować poszczególne klasy, a nie je wzmocnić” - czytamy w poście. „Ich wybór zapewni rozgrywce większą głębię oraz doda trochę strategii”. Deweloperzy zapewniają też, że nowy system nie jest ukończony, a wraz z dalszym rozwojem gry w Battlefieldzie 1 pojawi się w nim jeszcze więcej opcji. Na razie planowanych jest siedem specjalizacji dostępnych dla wszystkich graczy oraz po dwie specyficzne dla każdej z klas. Pierwsze trzy zostaną odblokowane od razu, ale aby otrzymać możliwość korzystania z kolejnych trzeba będzie wykonać specjalne wyzwania, które pojawią się wraz z dodatkiem W imię cara. Poniżej znajduje się pełna lista specjalizacji.

W grze Battlefield 1 pojawią się Specjalizacje - ilustracja #2

Specjalizacje bynajmniej nie są nowością w serii Battlefield. Po raz pierwszy pojawiły się one ponad dekadę temu, w Battlefieldzie 2142 i były rozwijane w kolejnych częściach, czasami pod inną nazwą (np. w Hardline są znane jako perki). W Battlefield 1 do tego momentu dostępne były jedynie specjalizacje dla poszczególnych pojazdów.

Ogólnodostępne:

 1. Flak – obrażenia od eksplozji zmniejszone o 15%
 2. Cover – efekty negatywne za bycie pod ostrzałem zaporowym zmniejszone o 25%
 3. Quick Regen – czas potrzebny do regeneracji zdrowia poza walką skrócony o 20%
 4. Quick Unspot – czas, w którym gracz jest oznaczony, skrócony o 2 sekundy
 5. Bayonet Training – szarża bagnetem trwa o sekundę dłużej i regeneruje się o sekundę krócej
 6. Hasty Retreat – szybkość sprintu zwiększona o 10% pod ostrzałem zaporowym
 7. Camouflage – stanie w miejscu i poruszanie się powoli uniemożliwia oznaczenie gracza przez flarę

Dla szturmowców:

 1. Juggernaut – maska gazowa zmniejsza obrażenia od eksplozji o 15%
 2. Controlled Demolition – dynamity są detonowane po kolei

Dla medyków:

 1. Stimulant Syringe – wskrzeszenie sojusznika zwiększa szybkość sprintu o 20% na 8 sekund
 2. Concealed Rescue – zabici sojusznicy w promieniu 20 metrów tworzą zasłonę dymną na 40 sekund

Dla żołnierzy wsparcia:

 1. Ubreakable – efekty negatywne za bycie pod ostrzałem zmniejszone o 75% podczas używania dwójnogu
 2. Pin Down – w trakcie prowadzenia ostrzału zaporowego wydłuża się czas oznaczenia wrogów

Dla zwiadowców:

 1. Scapegoat – po trafieniu przez przeciwnika przy poziomie zdrowia poniżej 35 automatycznie zostaje wystawiona przynęta
 2. Perimeter Alarm – aktywowanie bomby-pułapki przez przeciwnika oznacza wrogów w promieniu 15 metrów na mini-mapie.

Dodatek W imię cara – a wraz z nim prawdopodobnie także specjalizacje – zadebiutuje w przyszłym miesiącu. Rozszerzenie pozwoli graczom wziąć udział w walkach na wschodnim froncie I wojny światowej, m.in. w ofensywie w Galicji czy Operacji Albion. Łącznie DLC zaoferuje sześć nowych map, a także kolejny tryb rozgrywki, nazwany Zrzut zaopatrzenia, oraz zestaw dodatkowych pojazdów oraz broni. Na W imię cara wsparcie dla Battlefielda 1 bynajmniej się nie skończy – studio EA DICE ma w planach kolejne dwa rozszerzenia, zatytułowane Niespokojne wody i Apokalipsa. O tych DLC nie wiemy jednak praktycznie nic.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Battlefield 1
 2. Kompendium wiedzy o grze Battlefield 1