Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2017, 10:50

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege z 20 mln zarejestrowanych graczy

Firma Ubisoft pochwaliła się popularnością Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 20 milionów, a codziennie loguje się do gry ponad 2,3 mln osób.

Gra okazała się sporym przebojem. - Tom Clancy's Rainbow Six: Siege z 20 mln zarejestrowanych graczy - wiadomość - 2017-08-05
Gra okazała się sporym przebojem.

Twórcy Tom Clancy's Rainbow Six: Siege mają powody do zadowolenia. Firma Ubisoft właśnie pochwaliła się, że liczba zarejestrowanych graczy przekroczyła 20 milionów. Co więcej, strzelanka wciąż cięży się dużą popularnością, gdyż ponad 2,3 mln uruchamia ten tytuł każdego dnia.

Warto przypomnieć, że na początku roku liczba zarejestrowanych graczy wynosiła „jedynie” 13 mln. Oczywiście, należy pamiętać, że w lutym zorganizowano darmowy weekend, więc duża część z tych dodatkowych siedmiu milionów nie jest wcale właścicielami gry. Mimo to najnowsze dane pokazują, że Tom Clancy's Rainbow Six: Siege wciąż bardzo dobrze radzi sobie na rynku, utrzymując liczną oraz aktywną społeczność.

TOM CLANCY’S RAINBOW SIX: SIEGE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: grudzień 2015 r.

Sukces gry jest tym bardziej imponujący, że zaliczyła ona dosyć słaby start. Mimo to twórcy nie poddali się i zaczęli rozwijać produkcję za pomocą darmowych aktualizacji z nową zawartością. W rezultacie popularność Tom Clancy's Rainbow Six: Siege stopniowo rosła, a społeczność regularnie zasilali nowi fani. Wybrana przez twórców strategia sprawdziła się tak dobrze, że firma Ubisoft postanowiła ją zaadaptować również na potrzebny swoich innych produkcji nastawionych na rozgrywki sieciowe, czego najlepszym przykładem jest tegoroczne For Honor.

Warto na koniec wspomnieć, że w tym roku na fanów Tom Clancy's Rainbow Six: Siege czeka jeszcze sporo atrakcji. Dwa kolejne sezony aktualizacji wprowadzą m.in. kilku nowych operatorów, w tym dwóch z GROM-u oraz dwie dodatkowe mapy.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach
  3. Rainbow Six: Siege – kompendium wiedzy