Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2017, 12:34

Middle-earth: Shadow of War z mikropłatnościami

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment poinformowała, że w grze Middle-earth: Shadow of War znajdzie się system mikropłatności, pozwalający za prawdziwe pieniądze kupować różnorodne ułatwienia, przedmioty i podwładnych.

Skrzynie pozwolą m.in. zdobyć dodatkowych rekrutów do naszej armii. - Middle-earth: Shadow of War z mikropłatnościami  - wiadomość - 2017-08-08
Skrzynie pozwolą m.in. zdobyć dodatkowych rekrutów do naszej armii.
SINNER: SACRIFICE FOR REDEMPTION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Monolith
  2. Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: PC, PS4, XONE
  5. Data premiery: drugi kwartał 2018 r.

Mikropłatności w produkcjach dla pojedynczego gracza budzą spore kontrowersje, ale rozwiązanie to musi być całkiem opłacalne dla deweloperów i wydawców, gdyż staje się coraz powszechniejsze. Już od pewnego czasu chodziły słuchy, że kolejnym tytułem, który dołączy do tego klubu, będzie Middle-earth: Shadow of War. Teraz ujawniono, jak dokładnie zostanie to zrealizowane.

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment właśnie ogłosiła, że w grze Middle-earth: Shadow of War znajdziemy wirtualny ryneczek, pozwalający kupować różnorodne ułatwienia. W ofercie znajdą się dwa rodzaje skrzyń. Pierwszy typ zawierać ma uzbrojenie i pancerze, jak również ekstra punkty doświadczenia dla Taliona, czyli głównego bohatera. Drugi rodzaj skrzyni zapewni nam dostęp do dodatkowych orków, którzy dołączą do naszej armii, jak również tzw. rozkazy szkoleniowe, pozwalające ulepszać statystyki podwładnych. Pojawi się także opcja samodzielnego zakupu bonusowych punktów doświadczenia.

Za wszystkie te dobra będziemy mogli płacić jedną z dwóch walut. Mirian zdobędziemy za sukcesy w samej grze, np. zabijając orków, rozkładając ekwipunek na części pierwsze lub po prostu odnajdując skrzynie z monetami. Drugą walutą będzie złoto, które kupimy za prawdziwe pieniądze w usługach Xbox Store, PlayStation Store lub Steam. Skromne ilości otrzymamy także za niektóre misje oraz uczestnictwo w wyzwaniach dla społeczności.

Autorzy zapewniają, że wszystkie elementy gry będą dostępne poprzez rozgrywkę i wydawanie złota pomyślane zostało głównie z myślą o osobach, które nie mają czasu powoli rozwijać bohatera oraz jego armii.

Przypomnijmy, że Middle-earth: Shadow of War zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera ma nastąpić 10 października tego roku.

  1. Graliśmy w Śródziemie: Cień wojny – system Nemezis rozwija skrzydła
  2. Śródziemie: Cień Wojny – kompendium wiedzy
  3. Oficjalna strona gry