Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2022, 18:05

autor: Marek "destroytheardor" Makuła

W Diablo Immortal zjawił się nowy boss; bez grindu lepiej nie podchodź

W Diablo Immortal można już zmierzyć się z nowym bossem, jednak wymagany do starcia poziom współczynnika bojowego postaci może przerastać możliwości nawet tych graczy, którzy wydają pieniądze na mikropłatności.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
  • W Diablo Immortal pojawił się nowy boss, z którym można zmierzyć się w Piekielnym relikwiarzu.
  • Vitaath wymaga od graczy przesadnie wysokiego współczynnika bojowego, na poziomie co najmniej 2000 punktów.

Nowa przeciwniczka nosi imię Vitaath, a zmierzycie się z nią w Piekielnym relikwiarzu, czyli w trybie raidów stanowiącym ważny element endgame’u w Diablo Immortal. Boss pojawił się w grze wczoraj i od początku przyprawia graczy o ból głowy.

Powitaj Vitaath, ale najpierw grind

Poprzedni boss Piekielnego relikwiarza, Lassal, wymagał współczynnika bojowego na poziomie od 420 do 1640 (zależnie od stopnia trudności), co można było osiągnąć w miarę rozsądnym czasie, grając od premiery. Vitaath to zupełnie inna bajka. Nowy boss wymaga co najmniej WB 2000, i to tylko na pierwszym szczeblu trudności. Jeżeli chcielibyśmy pokonać go w najtrudniejszej odsłonie, musielibyśmy dysponować współczynnikiem bojowym 3465.

W Diablo Immortal zjawił się nowy boss; bez grindu lepiej nie podchodź - ilustracja #1
Źródło: twitter.com / DiabloImmortal.

Współczynnik bojowy jest jedną z najważniejszych statystyk w Diablo Immortal – wyznacza ogólną siłę postaci oraz modyfikuje obrażenia, które zadaje ona i otrzymuje. Na jego wysokość składają się posiadane wyposażenie, legendarne klejnoty oraz poziom tzw. paragonu. Gracze są zgodni, że osiągnięcie 3465 punktów w tej statystyce nie tylko przekracza obecnie możliwości przeciętnego gracza, ale trudne byłoby nawet ze wsparciem mikrotransakcji.

Niewykluczone, że z czasem coraz więcej postaci będzie dysponować tak wysokim współczynnikiem bojowym, jednak obecnie wyzwanie Vitaath wydaje się być odrobinę za trudne i wymaga zbyt dużo grindu.

Z pewnością znajdą się śmiałkowie, którzy zdołają osiągnąć współczynnik bojowy potrzebny do pokonania Vitaath na najwyższym poziomie trudności – mają na to czas do końca miesiąca. Jednak sytuacja z nowym bossem i agresywnymi mikropłatnościami może przełożyć się na jeszcze szybszy eksodus graczy i internetowych twórców z Sanktuarium.

  1. Oficjalna strona firmy Blizzard Entertainment
  2. Recenzja gry Diablo Immortal
  3. Poradnik do Diablo Immortal