Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2024, 12:43

autor: Adam Adamczyk

Krytykowane Diablo Immortal dziś jest uwielbiane przez graczy. Oceny mówią same za siebie

Diablo Immortal może pochwalić się zaskakująco wysokimi ocenami na Google Play i App Store. Tytuł wciąż przyciąga nowych graczy.

Źródło fot. Blizzard Entertainment
i

Diablo Immortal kojarzy się wielu osobom z tytułem pay to win, czyli takim, w którym konieczne jest dokonywanie mikrotransakcji lub wielogodzinny grind, jeżeli zależy nam na prawdziwie potężnej postaci. Pomimo krytyki gra ma się zaskakująco dobrze i mowa tu nie o zarobkach czy liczbie graczy, lecz o odbiorze produkcji.

Diablo Immortal z wysokimi notami

Można by pomysleć, że produkcja, na którą spłynęła fala hejtu, nie będzie mogła pochwalić się wysokimi ocenami, ale nic bardziej mylnego. Okazuje się, że Diablo Immortal na Google Play ma łączną ocenę 4,7 na 5, a w App Store 4,6 na 5. Są to bardzo wysokie noty, poparte pochlebnymi komentarzami. Dla porównania inny dostępny na urządzeniach mobilnych hit Genshin Impact na Google Play ma ocenę 3,8 na 5. W App Store jego sytuacja wygląda co prawda lepiej, gdyż widniejąca tam ocena to 4,4 na 5, ale to wciąż gorszy wynik od Diablo Immortal.

Przeglądając subreddita poświęconego Diablo Immortal, można zauważyć wiele wpisów osób pytających o podstawowe kwestie, co oznacza, że tytuł od Blizzarda wciąż przyciąga nowych graczy. Podobnie sytuacja wygląda na forum Blizzarda poświęconym grze. Tam dodatkowo użytkownicy pytają o kwestie techniczne, skarżą się na błędy, czy domagają się większej liczby wpisów w bestiariuszu.

Warto zaznaczyć, że Diablo Immortal jest cały czas rozwijane, a stosunkowo niedawno, bo pod koniec zeszłego roku, otrzymało dużą aktualizację Splintered Soul, która dodała między innymi nowych bossów, strefę czy przedmioty. Tytuł zadebiutował na Androidzie i iOS 2 czerwca 2022 roku, a na PC 10 sierpnia 2023 roku. Przez ten czas otrzymał sporo aktualizacji i zmian. Wygląda na to, że to dobry moment, aby powrócić do gry i sprawdzić, czy faktycznie zasługuje na tak wysokie oceny.

  1. Diablo Immortal w Google Play
  2. Diablo Immortal w App Store
  3. Diablo Immortal na PC

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuje się zawodowo od 2013 roku. W 2021 roku dołączył do GRYOnline.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuje się informacjami stricte technologicznymi. Współpracował z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuje się od dziecka. Poza tym jego zainteresowania obejmują grę na gitarze, komponowanie muzyki oraz sporty siłowe.

więcej