Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2022, 13:12

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Wymaksowanie postaci w Diablo Immortal może kosztować nawet 2 mln zł

Diablo Immortal może wymagać wydania nawet 600 tys. dolarów do wymaksowania jednej postaci. Gracze odkryli „mechanikę” ulepszania klejnotów, przez którą przybliżony koszt rozwinięcia bohatera jest wyższy, niż wcześniej spekulowano.

W SKRÓCIE:
  1. Wymaksowanie postaci w Diablo Immortal kosztuje więcej niż sądziliśmy - ponad 2 miliony złotych.
  2. Losowość w Diablo Immortal utrudnia życie nawet płacącym. Szanse na otrzymanie z lochu pięciogwiazdkowego legendarnego przedmiotu są mniejsze niż 1%.

Mimo że premiera Diablo Immortal miała miejsce prawie miesiąc temu, poziom mikrotransakcji w grze nie przestaje zaskakiwać. Jeden z graczy na początku czerwca obliczył, że wymaksowanie postaci kosztowałoby około 110 tys. dolarów. Niedawno ta kwota okazała się być zaledwie ułamkiem tego, co rzeczywiście trzeba wydać na absolutne maksimum. To za sprawą ukrytej mechaniki zwanej rezonansem.

Wymaksowanie postaci w Diablo Immortal może kosztować nawet 2 mln zł - ilustracja #1
Źródło: diabloimmortal.blizzard.com

100 000 dolarów to za mało

Do tej pory do obliczeń brano pod uwagę to, że trzeba zapłacić za sześć pięciogwiazdkowych legendarnych klejnotów. Za takie wymaksowanie każdego klejnotu trzeba wydać około 16 600 dolarów, co już jest niewyobrażalną kwotą. Okazało się, że do tego trzeba doliczyć jeszcze przebudzenia klejnotu. Po przebudzeniu należy odblokować rezonans, dzięki któremu można ulepszyć klejnot. Do procesu potrzebujemy kolejnych 5 klejnotów na każdy z sześciu poprzednich. Przez to wymaksowanie postaci wymaga nie 6, a aż 36 pięciogwiazdkowych klejnotów.

Oczywiście przebudzenie nie jest możliwe bez płacenia, co to to nie. Potrzeba do niego specjalnych przedmiotów dostępnych wyłącznie w sklepie, zwanych echa świtu (dawning echos). Aktualnie takie przebudzenie kosztuje więc około 30 dolarów.

Masz małe szanse

To nie koniec wydatków. Żeby w ogóle otrzymać legendarne klejnoty, gracz musi ukończyć Pradawne Szczeliny. Te generowane losowo lochy nie dają jednak gwarantowanej nagrody w postaci klejnotów. Użytkownik Reddita BullHorn7 obliczył, że szanse na otrzymanie pięciogwiazdkowego legendarnego klejnotu wynoszą mniej niż 1%. Można jednak – kto by przypuszczał - zwiększyć te szanse za prawdziwe pieniądze. Przed wejściem do Pradawnych Szczelin możemy wyposażyć się w 10 wiecznych legendarnych emblematów. Tyle przedmiotów będzie kosztowało około 120 złotych. A i tak nie mamy pewności, że dostaniemy za to pięciogwiazdkowy legendarny klejnot.

Wymaksowanie postaci w Diablo Immortal może kosztować nawet 2 mln zł - ilustracja #2

Pokazał to streamer Quin69, który postanowił zdobyć legendarne klejnoty kupując emblematy, i dopiero po wydaniu ponad 15 tysięcy dolarów amerykańskich zdobył swój pierwszy klejnot 5/5. Obliczenia zarówno ShiftYourCarcass jak i użytkownika BullHorn7 sugerują, że na wymaksowanie postaci trzeba wydać od 300 tys. do nawet 600 tys. dolarów w zależności od szczęścia. Przeliczając na naszą walutę, to ponad 2,5 miliona złotych. Po prostu WOW!

  1. Diablo Immortal - recenzja
  2. Diablo Immortal - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona Diablo Immortal