Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2002, 09:33

autor: Fajek

W co zagramy na PlayStation 2 na Gwiazdkę 2002?

Firma Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) zapowiada wiele znakomitych tytułów na PlayStation® 2, które ukażą się przed świętami Bożego Narodzenia. Planowane przeboje, odpowiadające różnorodnym gustom, są przeznaczone dla graczy w każdym wieku. Posiadacze PlayStation 2 będą mieli do wyboru 18 tytułów tylko dla tej konsoli, z ponad 100, które ukażą się w okresie przedświątecznym. Wprowadzone zostaną długo oczekiwane The Getaway, Lord of the Rings, GTA Vice City, Tomb Raider – Angel of Darkness, Ratchet and Clank, WRC II Extreme, This is Football 2003 i Kingdom Hearts.

Firma Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) zapowiada wiele znakomitych tytułów na PlayStation® 2, które ukażą się przed świętami Bożego Narodzenia. Planowane przeboje, odpowiadające różnorodnym gustom, są przeznaczone dla graczy w każdym wieku. Posiadacze PlayStation 2 będą mieli do wyboru 18 tytułów tylko dla tej konsoli, z ponad 100, które ukażą się w okresie przedświątecznym. Wprowadzone zostaną długo oczekiwane The Getaway, Lord of the Rings, GTA Vice City, Tomb Raider – Angel of Darkness, Ratchet and Clank, WRC II Extreme, This is Football 2003 i Kingdom Hearts.

Z własnych studiów Sony Computer Entertainment Europe pochodzą:

The Getaway, ostry, porywający thriller gangsterski, którego akcja rozgrywa się na obszarze 40 km2 najbardziej znanych ulic Londynu, odwzorowanych z niezwykłą dbałością o szczegóły. Ponad półtorej godziny ujęć filmowych, przykuwające uwagę odwołania fabuły do klasycznych angielskich filmów gangsterskich oraz aktorzy w strojach od Teda Bakera i Karen Millen... The Getaway przenosi widza mocą PlayStation 2 w mroczne zakamarki Londynu.

WRC II Extreme, jedyna oficjalna gra FIA World Rally Championship; przedstawia wszystkich 21 kierowców WRC, komplet 14 wyścigów i 7 zespołów WRC. Samochody w grze zostały zaprojektowane w oparciu o autentyczne modele pojazdów z rajdów WRC. Krążą pogłoski, że jeden z tych niepowtarzalnych samochodów jest bardzo zbliżony do modelu, który zostanie zaprezentowany w przyszłorocznych wyścigach WRC. Grę wyposażono – ku satysfakcji zapalonych miłośników wyścigów – w 115 opcji, udostępniających poprawione charakterystyki prowadzenia samochodu na wszelkich nawierzchniach, rozbudowany system kolizji, ulepszony dźwięk wewnątrz pojazdu, nowe możliwości wyboru warunków pogodowych i nowe usługi serwisowe.

This is Football 2003. Fotorealistyczna grafika, oraz bardzo szczegółowe wykonanie zawodników – jest słynna „grzywka” Ronaldo i „irokez” Beckhama. Wszystkie elementy gry znacząco ulepszono, m. in. poprawiono sztuczną inteligencję, dynamikę piłki, grafikę i ujęcia filmowe. Dodano tryb transferowy (umożliwiający graczom kupowanie i sprzedawanie piłkarzy oraz budowanie drużyny), tryb turniejowy, a także kolejne ligi z całego świata, co znacząco zwiększyło atrakcyjność gry. Gra obejmuje wszystkie transfery przeprowadzone przed rozpoczęciem bieżącego sezonu.

Formula One 2002 wykorzystuje najnowszą technologię graficzną PlayStation 2 do wykreowania najwspanialszych, najbardziej realistycznych wyścigów Formuły I. Ich fani mogą nareszcie rozkoszować się wszystkimi elementami ulubionego sportu, zaprezentowanymi z niezrównaną dbałością o szczegóły i głębią, co gra zawdzięcza współpracy i wykorzystaniu wyników badań najlepszych zespołów Formuły I. Wszyscy kierowcy, zespoły, samochody i tory (włącznie z nowym projektem Grand Prix Europy) na sezon 2002 zostały odtworzone z najdrobniejszymi detalami i zapewniają najwyższy poziom przeżyć w trybie symulacyjnym. Dzięki trybowi Hotseat może ze sobą rywalizować nawet czterech graczy. Szczegółowe techniki przechwytywania obrazu pozwoliły na odtworzenie prawdziwych wydarzeń na podium, pracy zespołów mechaników i zmian kierowców.

Przedstawiająca ponad 100 postaci z filmów Disneya, bohaterów serii Final Fantasy oraz cztery zupełnie nowe postacie, zaprojektowane przez Tetsuya Nomurę z firmy Square, gra Kingdom Hearts śledzi losy czternastoletniego Sory w epickiej opowieści pełnej przygód, bohaterstwa i w końcu poświęcenia dla dobra ogółu tego, co najdroższe. Squaresoft i Disney zapraszają graczy do fantastycznej, pełnej przygód podróży, poznawania nowych i tradycyjnych światów Disneya, spotkania starych i nowych przyjaciół. W Kingdom Hearts towarzyszyć nam będą min. Kaczor Donald, Goofie, Pluto, Myszka Miki, Piotruś Pan, Dumbo, Pinokio, Bambi, Tarzan i jeszcze wiele innych postaci. Ze świata Final Fantasy spotkamy min. Squalla, Tidusa, Clouda, Aeris, Wakkę i Yuffie. Zaskakujące niespodzianki czekają za każdym zakrętem.

Ratchet & Clank firmy Insomniac Games, producenta sprzedanej w milionach egzemplarzy gry Spyro the Dragon, to przygodowa gra platformowa, rozgrywająca się w futurystycznym, pełnym gadżetów świecie zaawansowanych technologii. Gracze mają okazję do rozwiązania problemów na skalę intergalaktyczną, a w pojedynkach i bijatykach mogą wypróbować najlepszy w galaktyce, fascynujący arsenał broni. Dodatkową atrakcją są niepowtarzalne indywidualności, sposób bycia i nieodparty humor głównych bohaterów, Ratcheta i Clanka.

Disney’s Treasure Planet, oparty na mającym się wkrótce ukazać filmie animowanym, przenosi Wyspę skarbów Roberta Louisa Stevensona, opowieść przygodową o krwawych piratach i ukrytym skarbie, nie tylko w czasy współczesne, ale wręcz w przyszłość, w której statek kosmiczny Legacy zostaje opanowany przez buntowniczych piratów pod wodzą cyborga, Johna Silvera. Będąc połączeniem gry przygodowej i kosmicznej, Treasure Planet zawiera wszystkie najciekawsze elementy filmu, wzbogacone o własny intrygujący wątek.

Również niezależni wydawcy nadal wspierają najlepiej sprzedającą się w tegorocznym sezonie gwiazdkowym konsolę PlayStation 2. Oto najciekawsze tytuły:

GTA Vice City firmy Take 2 Interactive jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier w tym roku. Rzecz dzieje się w mieście Vice City w latach osiemdziesiątych; gangster Tommy Vercetti zostaje wysłany do Vice City przez swojego starego szefa, Sonny’ego Forellego. Krótko po przybyciu do miasta zostaje wrobiony i pozbawiony pieniędzy oraz dobytku. Sonny chce odzyskać pieniądze, ale przeszkadzają mu w tym rowerowe gangi, kubańscy gangsterzy i skorumpowani politycy. Wydaje się, że większość mieszkańców miasta życzy Tommy’emu śmierci. Pozostaje mu walczyć i przejąć kontrolę nad miastem. Jednocześnie z grą ukaże się siedem albumów ze ścieżkami dźwiękowymi, zawierających szeroki wybór muzyki z lat osiemdziesiątych, nadawanej w grze przez stacje FM. GTA Vice City na PlayStation 2 to gwarantowany bestseller.

Lara Croft powraca przed tegoroczną gwiazdką na PlayStation w grze Tomb Raider – Angel of Darkness firmy Eidos. Bohaterka, oskarżona o zamordowanie byłego mentora, w roli zbiega ukazuje ciemną stronę swej natury.

Fani futbolu i zapasów amerykańskich z radością powitają na Gwiazdkę Pro Evolution Soccer 2 firmy Konami i WWE Smackdown 4 firmy THQ.

Onimusha 2 firmy Capcom to tytaniczna walka między demonicznym wojownikiem Nobunaga a szlachetnym wodzem Jubei, rozgrywająca się w szesnastowiecznej Japonii, opanowanej przez demoniczne bestie i nieśmiertelnych wojowników.

Burnout 2 z firmy Acclaim wykorzystuje procesor Emotion Engine PlayStation 2 do przedstawienia najbardziej skomplikowanego dotychczas fizycznego modelu kolizji. W intrygującym i ekscytującym trybie Crash na PlayStation pojawia się teoria chaosu – zbierasz wypłaty z polis ubezpieczeniowych, a ich wysokość jest zależna od stopnia uszkodzenia pojazdów.

Red Faction 2 THQ to ekscytująca kontynuacja strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby. Masz do dyspozycji budzący respekt zestaw broni, a także maszyn i pojazdów, przy pomocy których zmagasz się z przeciwnikami. Śmigłowce bojowe, łodzie podwodne i żołnierze-roboty – technologia zniszczenia dostępna w Red Faction 2 podniesie ci poziom adrenaliny.

Po raz pierwszy na PlayStation 2 ukaże się na Gwiazdkę przebojowa gra Lord of the Rings firmy Electronic Art. Termin premiery został zsynchronizowany z pojawieniem się drugiej części ekranizacji popularnej trylogii Tolkiena.

TOCA Race Driver firmy Codemasters to kolejna gra z bogatej gwiazdkowej kolekcji świetnych tytułów na PlayStation 2. Zalicza się do gatunku gier samochodowych, a jej scenariusz opracowano w Hollywood. Jest cennym i interesującym uzupełnieniem kolekcji tego typu gier.

„Przed i w trakcie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia gracze będą mogli znów poczuć siłę PlayStation 2 dzięki naszej niesamowitej kolekcji gier - powiedział David Reeves, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w SCEE. - Zalety konstrukcji i możliwości wyrafinowanych układów graficznych PlayStation 2 znów dojdą do głosu w grach, które wprowadzimy na rynek w tym okresie. Filmowa jakość The Getaway, oszałamiające kaskady wody i fontanny żwiru w WRC II Extreme, doskonałe odzwierciedlenie postaci piłkarzy w TIF 2003 stanowią przykład, jak PlayStation 2 wyznacza kolejne granice komputerowej rozrywki."