Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka WRC II Extreme (PS2)

World Rally Championship II Extreme PS2

WRC II Extreme

Kontynuacja jednej z najsłynniejszych gier rajdowych. Tym razem do pokonania jest ponad 100 odcinków specjalnych, zlokalizowanych w czternastu różnych państwach. Na szczególną uwagę zasługuje rozbudowany tryb mistrzostw.

Wyścigi | samochodowe | rajdy | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka WRC II Extreme (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

29listopada2002

29listopada2002

pudełko PL

World Rally Championship to kontynuacja wydanej w 2001 roku jednej z najsłynniejszych konsolowych ścigałek. Podobnie jak wcześniej, zasiadamy za kierownicą rajdowej maszyny i samodzielnie pokonujemy kolejne odcinki specjalne. Za produkcję gry ponownie odpowiedzialna jest firma Evolution Studios, tym razem jednak wydania tego tytułu podjął się koncern Sony. Jak można się domyślać, gra ta trafiła wyłącznie na PS2.

Opisywana ścigałka, podobnie zresztą jak jej poprzednik, posiada oficjalną licencję organizacji FIA, tym razem opiewającą na sezon 2003. Oznacza to między innymi, iż w trakcie zabawy będziemy mogli zasiąść za kierownicą jednej z kilkunastu dokładnie odwzorowanych rajdowych maszyn, wcielając się jednocześnie w wybranego przez siebie zawodnika. W grze zawarto niemal wszystkich kierowców ze światowej czołówki, naturalnie z pominięciem Colina McRae. Licencja obejmuje także typy zawodów znanych z prawdziwych rajdów samochodowych. Tym razem przygotowano ponad 100 rozbudowanych odcinków specjalnych, zlokalizowanych w czternastu różnych państwach. Model jazdy jest w dalszym ciągu dość realistyczny. Gracz musi nie tylko prawidłowo manewrować maszyną, ale i zadbać o dokonanie odpowiednich ustawień, jeszcze przed rozpoczęciem danego odcinka specjalnego.

Kluczowy punkt programu stanowią oczywiście rozbudowane mistrzostwa, w których bierzemy udział w serii ściśle zaplanowanych startów. Gracz może zdecydować się na jeden z kilku dostępnych poziomów trudności. Wybór ten odgrywa istotną rolę. Na wyższych poziomach trudności łatwiej jest o poważniejszą awarię, ograniczono również ilość miejsc, w których można dokonać niezbędnych napraw. WRC 2 Extreme zawiera także niezbyt rozbudowany multiplayer. Do jednego wyścigu może przystąpić jednocześnie dwóch zawodników. W przypadku trybu hot-seat liczba graczy może się natomiast zwiększyć do czterech. Oprawa audiowizualna opisywanej kontynuacji doczekała się licznych usprawnień. Modele rajdowych maszyn wyglądają znacznie lepiej (do wyboru są takie modele jak Ford Focus, Skoda Octavia, czy Mitsubishi Lancer), bardziej szczegółowo wykonano także otoczenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89 PLN

Gry podobne do World Rally Championship II Extreme

Klasyfikacja PEGI World Rally Championship II Extreme

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe World Rally Championship II Extreme

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB, kierownica

Sony przejmuje firmy odpowiedzialne za powstanie gier MotorStorm i Pursuit Force
Sony przejmuje firmy odpowiedzialne za powstanie gier MotorStorm i Pursuit Force

wiadomość20 września 2007

Brytyjska firma Evolution Studios przestała być niezależnym producentem gier video. Twórców MotorStorma wziął pod swoje skrzydła koncern Sony Computer Entertainment, o czym wczoraj poinformował w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

Turniej WRC II Extreme w krakowskim EMPiK'u

wiadomość11 lutego 2003

EMPiK MEGASTORE Kraków (Rynek Główny 5) zaprasza amatorów gier w najbliższy weekend 15 i 16 lutego na TURNIEJ PS 2 WRC II Extreme. Główna nagroda to zdalnie sterowany model Peugeot 206 WRC, płyty demo gry WRC II i koszulka FF VIII.

WRC II Extreme - lista innowacji
WRC II Extreme - lista innowacji

wiadomość15 października 2002

Premiera jednego z najbardziej wyczekiwanych tytułów okresu gwiazdkowego, czyli wyścigów rajdowych WRC II Extreme na PlayStation 2, została zaplanowana na 27 listopada 2002. Wiadomo, iż WRC II będzie niosło ze sobą wiele zmian...

W co zagramy na PlayStation 2 na Gwiazdkę 2002?

wiadomość10 października 2002

Firma Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) zapowiada wiele znakomitych tytułów na PlayStation® 2, które ukażą się przed świętami Bożego Narodzenia. Planowane przeboje, odpowiadające różnorodnym gustom, są przeznaczone dla graczy w każdym wieku. Posiadacze PlayStation 2 będą mieli do wyboru 18 tytułów tylko dla tej konsoli, z ponad 100, które ukażą się w okresie przedświątecznym. Wprowadzone zostaną długo oczekiwane The Getaway, Lord of the Rings, GTA Vice City, Tomb Raider – Angel of Darkness, Ratchet and Clank, WRC II Extreme, This is Football 2003 i Kingdom Hearts.