Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka WRC II Extreme (PS2)
OkładkaWRC II Extreme (PS2)

World Rally Championship II Extreme PS2

WRC II Extreme

Kontynuacja jednej z najsłynniejszych gier rajdowych. Tym razem do pokonania jest ponad 100 odcinków specjalnych, zlokalizowanych w czternastu różnych państwach. Na szczególną uwagę zasługuje rozbudowany tryb mistrzostw.

Wyścigi | samochodowe | rajdy | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World Rally Championship II Extreme Premiera PS2

29listopada2002

pudełko PL

29listopada2002

Gry podobne do World Rally Championship II Extreme

Need for Speed: Most Wanted (2005)

Colin McRae Rally 2005

V-Rally 3

World Rally Championship to kontynuacja wydanej w 2001 roku jednej z najsłynniejszych konsolowych ścigałek. Podobnie jak wcześniej, zasiadamy za kierownicą rajdowej maszyny i samodzielnie pokonujemy kolejne odcinki specjalne. Za produkcję gry ponownie odpowiedzialna jest firma Evolution Studios, tym razem jednak wydania tego tytułu podjął się koncern Sony. Jak można się domyślać, gra ta trafiła wyłącznie na PS2.

Opisywana ścigałka, podobnie zresztą jak jej poprzednik, posiada oficjalną licencję organizacji FIA, tym razem opiewającą na sezon 2003. Oznacza to między innymi, iż w trakcie zabawy będziemy mogli zasiąść za kierownicą jednej z kilkunastu dokładnie odwzorowanych rajdowych maszyn, wcielając się jednocześnie w wybranego przez siebie zawodnika. W grze zawarto niemal wszystkich kierowców ze światowej czołówki, naturalnie z pominięciem Colina McRae. Licencja obejmuje także typy zawodów znanych z prawdziwych rajdów samochodowych. Tym razem przygotowano ponad 100 rozbudowanych odcinków specjalnych, zlokalizowanych w czternastu różnych państwach. Model jazdy jest w dalszym ciągu dość realistyczny. Gracz musi nie tylko prawidłowo manewrować maszyną, ale i zadbać o dokonanie odpowiednich ustawień, jeszcze przed rozpoczęciem danego odcinka specjalnego.

Kluczowy punkt programu stanowią oczywiście rozbudowane mistrzostwa, w których bierzemy udział w serii ściśle zaplanowanych startów. Gracz może zdecydować się na jeden z kilku dostępnych poziomów trudności. Wybór ten odgrywa istotną rolę. Na wyższych poziomach trudności łatwiej jest o poważniejszą awarię, ograniczono również ilość miejsc, w których można dokonać niezbędnych napraw. WRC 2 Extreme zawiera także niezbyt rozbudowany multiplayer. Do jednego wyścigu może przystąpić jednocześnie dwóch zawodników. W przypadku trybu hot-seat liczba graczy może się natomiast zwiększyć do czterech. Oprawa audiowizualna opisywanej kontynuacji doczekała się licznych usprawnień. Modele rajdowych maszyn wyglądają znacznie lepiej (do wyboru są takie modele jak Ford Focus, Skoda Octavia, czy Mitsubishi Lancer), bardziej szczegółowo wykonano także otoczenie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

World Rally Championship II Extreme cena w dniu premiery: 89 PLN

Klasyfikacja PEGI World Rally Championship II Extreme

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

World Rally Championship II Extreme Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • kierownica