Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2011, 11:05

autor: Jiker

W CityVille gra ponad 100 milionów osób miesięcznie

nNajnowsza produkcja firmy Zynga, czyli CityVille bije rekord. Przed kilkudziesięcioma godzinami licznik wskazujący liczbę aktywnych użytkowników miesięcznie przekroczył w jej przypadku magiczną granicę 100 milionów.

Wraz ze wzrostem liczby użytkowników Facebooka – pośród których coraz wyraźniej zaczynają dominować osoby młodsze – rośnie grono fanów udostępnianych za jego sprawą aplikacji, a w szczególności gier. Wśród tych ostatnich prym wiedzie ostatnio najnowsza produkcja firmy Zynga, czyli CityVille. Przed kilkudziesięcioma godzinami licznik wskazujący liczbę aktywnych użytkowników miesięcznie przekroczył w jej przypadku magiczną granicę 100 milionów.

Efektowny rezultat, stawiający CityVille na szczycie listy najpopularniejszych gier w historii Facebooka, osiągnięty został przez produkcję Zynga w ciągu 42 dni od chwili oficjalnej premiery. Co ciekawe, jeszcze dziesięć dni temu wynik kształtował się na poziomie 84,2 aktywnych milionów użytkowników miesięcznie, co już jednak wówczas było rezultatem rekordowym. Poprzednim liderem zestawieniem był inny hit firmy Zynga, czyli FarmVille, w którym gracze zarządzają swoimi wirtualnymi farmami.

W CityVille gra ponad 100 milionów osób miesięcznie - ilustracja #1

Marketing i reklama produktów firmy Zynga sięga bardzo głęboko, a jak dobrze wiemy, Facebook sprzyja takowej działalności. Nie powinna nas zatem dziwić lawinowo rosnąca liczba nowych fanów CityVille. W dużej mierze w odniesieniu przez grę wielkiego sukcesu pomógł również fakt, że została ona przetłumaczona na kilka europejskich języków. Ponadto nie bez znaczenia jest podejmowana przez nią tematyka. O tym, że możliwość zbudowania własnego miasta jest dla człowieka bardzo atrakcyjną sposobnością wiemy przecież od dawna (SimCity i inne).

Aktualnie w czołówce najpopularniejszych gier na Facebooka znajdują się także FarmVille, Texas Holdem Poker, FrontierVille oraz Mafia Wars. Znamienne jest to, że wszystkie one zostały wyprodukowane przez firmę Zynga. Nie dziwi więc fakt, że zarabia na swoich grach krocie, a pod względem wartości giełdowej wyprzedziła pod koniec października ubiegłego roku samo Electronic Arts. Sukces CityVille z pewnością pomoże utrzymać Zyndze swoją dotychczasową pozycję.