Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2014, 10:38

autor: Góral

Vane to nowa gra współtwórców The Last Guardian, Battlefielda 3 i Killzone'a

Pięcioosobowe studio Friend & Foe, założone przez deweloperów takich gier jak The Last Guardian, Battlefield 3 i Killzone, pracuje nad dwoma tytułami. Jednym z nich jest gra akcji Dangerous Men, a drugim Vane - przygodówka oparta na eksploracji tajemniczego, otwartego świata.

Vane to nowa gra współtwórców The Last Guardian, Battlefielda 3 i Killzone'a - ilustracja #1

The Last Guardian, kolejny projekt twórców Ico i Shadow of the Colossus, powstaje od dobrych kilku lat, jednak w dalszym ciągu nie wiadomo kiedy mniej więcej można spodziewać się jego premiery. Niektórych fanów taka sytuacja zaczyna powoli męczyć, ale nie tylko ich, gdyż także sami deweloperzy chyba zaczynają tracić cierpliwość, gdyż część z nich porzuciła pracę nad The Last Guardian i rozpoczęła działalność na własną rękę. Pięcioosobowe niezależne studio Friend & Foe tworzy obecnie dwie gry - Dangerous Men, produkcję wzorowaną na filmach policyjnych z lat 80-tych, wyładowaną mnóstwem akcji oraz znacznie ciekawiej zapowiadające się Vane. Niestety obecnie posiadamy jedynie szczątkowe informacje na temat tego tytułu.

Z informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie oraz blogu deweloperów wynika, że będzie to przygodowa gra oparta na eksploracji, której akcja rozgrywać ma się w tajemniczym, otwartym świecie, zamieszkiwanym przez nieznaną cywilizację. Gracz przejmie kontrolę nad dzieckiem posiadającym „dziwne zdolności”. Tytuł powstaje w pierwszej kolejności z myślą o komputerach PC, ale niewykluczone, że pojawi się także na innych platformach sprzętowych.

Vane to nowa gra współtwórców The Last Guardian. - Vane to nowa gra współtwórców The Last Guardian, Battlefielda 3 i Killzone'a - wiadomość - 2014-06-24
Vane to nowa gra współtwórców The Last Guardian.
Akcja Vane rozegra się w tajemniczym, otwartym świecie. - Vane to nowa gra współtwórców The Last Guardian, Battlefielda 3 i Killzone'a - wiadomość - 2014-06-24
Akcja Vane rozegra się w tajemniczym, otwartym świecie.

Tajemnicze Vane możemy obejrzeć już dziś, dzięki kilku opublikowanym screenom, które sugerują, że faktycznie otrzymamy ciekawy stylistycznie projekt. Miejmy nadzieję, że rozgrywka okaże się równie fajna, a proces tworzenia gry odbywać będzie się znacznie szybciej, niż The Last Guardian.

Friend & Foe to studio składające się z zaledwie pięciu osób. Rui Guerreiro i Rasmus Deguchi pracowali wcześniej m.in. przy The Last Guardian, a towarzyszący im koledzy (Ivar Dahlberg, Thomas Lilja oraz Victor Santaquiteria) maczali palce przy takich tytułach jak Bionic Commando, Battlefield 3 i Killzone.

W Vane wcielimy się w chłopaka z dziwnymi zdolnościami. - Vane to nowa gra współtwórców The Last Guardian, Battlefielda 3 i Killzone'a - wiadomość - 2014-06-24
W Vane wcielimy się w chłopaka z dziwnymi zdolnościami.
Vane to nowa gra współtwórców The Last Guardian, Battlefielda 3 i Killzone'a - ilustracja #5