Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 czerwca 2014, 10:33

autor: Adrian Werner

Hellraid: The Escape trafi do sprzedaży 10 lipca

Studio Techland poinformowało, że mobilna gra Hellraid: The Escape trafi do sprzedaży 10 lipca. Twórcy wypuścili także nowy zwiastun prezentujący projekt w akcji.

Firma Techland oraz wchodzące w jej skład studio Shortbreak ujawniły datę premiery gry Hellraid: The Escape. Mobilna odsłona marki trafi do sprzedaży 10 lipca tego roku. Na razie w planach jest jedynie wersja na urządzenia z systemem iOS. Przy okazji twórcy opublikowali także nowy zwiastun.

Przypomnijmy, że Hellraid: The Escape ma być zupełnie odrębnym projektem od zmierzającego na pecety i konsole Hellraid. Oba tytuły jedynie zostaną osadzone w tym samym uniwersum. Mobilna produkcja stanowić ma przygodówkę, w której nacisk położony zostanie na eksplorowanie świata i rozwiązywanie zagadek logicznych.

Wcielimy się w nieszczęśnika, którego dusza została uwięziona po śmierci w ponurych lochach będących we władaniu złego czarnoksiężnika. Zgon nie tylko pozbawił bohatera ciała, ale również pamięci, więc poza odnalezieniem drogi ucieczki będzie on musiał także odkryć prawdę o swojej przeszłości. Osiągnięcia sukcesu nie ułatwią mu liczne demony zamieszkujące to piekielne więzienie.

Nasza postać nie będzie w stanie stawić czoła żadnemu przeciwnikowi, więc zamiast na przemocy zmuszeni zostaniemy do polegania na własnym sprycie. Akcję obserwować mamy z perspektywy pierwszoosobowej, która umożliwi nam swobodną eksplorację otoczenia. Gra zawierać będzie potężny zestaw zagadek i każda z nich stanowić ma wyzwanie logiczne. Autorzy obiecują, że podczas zabawy nie natrafimy na żadne dwie łamigłówki rządzące się tymi samymi regułami.

Wszystko to napędzać ma silnik Unreal Engine 3. Do uruchomienia gry potrzeba będzie co najmniej iPada 2, iPhone'a 4S lub iPoda Touch piątej generacji. Warto dodać, że Hellraid: The Escape trafi do sprzedaży jako produkcja premium. Oznacza to, że zapłacimy za nią raz, a potem nie pojawią się żadne, nawet opcjonalne mikropłatności.

Hellraid: The Escape – oficjalna strona gry