Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2007, 04:19

Unreal Tournament III wygląda lepiej od Gears of War

W chwili obecnej jedną z najładniejszych gier jest bez wątpienia Gears of War. Ale ten stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie. Postęp technologiczny i doświadczenie producentów spowoduje, że kiedyś król będzie musiał ustąpić miejsca komuś innemu. Według Marka Reina, wice prezesa Epic Games, nastąpi to szybciej niż podejrzewamy.

W chwili obecnej jedną z najładniejszych gier jest bez wątpienia Gears of War. Ale ten stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie. Postęp technologiczny i doświadczenie producentów spowoduje, że kiedyś król będzie musiał ustąpić miejsca komuś innemu. Według Marka Reina, wice prezesa Epic Games , nastąpi to szybciej niż podejrzewamy.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Pro-G pan Rein oświadczył, iż jest bardzo dumny z rezultatów, jakie firma osiągnęła przy produkcji Unreal Tournament III w wersji na konsolę PlayStation 3.

„Ludzie będą naprawdę zaskoczeni. Wiele nauczyliśmy się w sprawie osiągnięcia jak najlepszej oprawy wizualnej przy okazji produkcji Gears of War . Dzięki temu mamy [w UT3] więcej polygonów, więcej obiektów, więcej eksplozji, więcej akcji. Dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak gra wygląda na PS3.”

Zapytany o trudności związane z pisaniem gier na konsolę Sony, Mark Rein dołącza do głosów innych producentów:

„Tworzenie gier na nowe platformy zawsze jest trudne. Taka jest natura tego zawodu. […] Nie sądzę, aby programowanie na PS3 było w jakimkolwiek stopniu trudniejsze niż na cokolwiek innego. Tworzymy gry na PC od wielu lat, a należy pamiętać, że nie jest to jedna platforma, ale setki. W zasadzie nie ma dwóch identycznych PC. I to jest właśnie wyzwanie.”

Unreal Tournament III w wersji na komputery osobiste zadebiutuje już 23 listopada. Posiadacze PlayStation 3 grę prawdopodobnie ujrzą dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Unreal Tournament III

Unreal Tournament III