Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2019, 12:16

Unreal PT - ukazał się darmowy remake słynnego dema Silent Hills

Zadebiutował projekt Unreal PT, czyli darmowy pecetowy horror, który wiernie odtwarza słynne demo porzuconej gry Silent Hills.

Zgodnie z tytułem, projekt zbudowano na bazie silnika Unreal. - Unreal PT - ukazał się darmowy remake słynnego dema Silent Hills - wiadomość - 2019-01-06
Zgodnie z tytułem, projekt zbudowano na bazie silnika Unreal.

Ukazał się projekt Unreal PT To kolejny fanowski remake P.T., czyli legendarnego już dema skasowanego projektu Silent Hills. Produkcja wiernie odtwarza pierwowzór i można ją pobrać za darmo ze strony itch.io. Pozwala ona na zabawę zarówno na monitorze, jak i z goglami VR.

Zainteresowanym radzimy się pospieszyć z pobraniem Unreal PT, gdyż firma Konami ma w zwyczaju wymuszanie zamknięcia projektów tego typu. Taki właśnie los spotkał poprzedni fanowski remake w lipcu ubiegłego roku.

Autor Unreal PT, czyli Radius Gordello, chce uniknąć gniewu Konami i dlatego nie przyjmuje żadnych darowizn od fanów. Ma nadzieję, że fakt, iż nie zarabia na swoim dziele, sprawi, że japoński wydawca zostawi go w spokoju.

Wstrzymanie prac nad grą Silent Hills było dla fanów horroru jedną z najgorszych tragedii 2015 roku. Nad projektem pracował Hideo Kojima i projekt zapowiadał się na powrót marki do formy po kilku słabszych odsłonach. Rozczarowanie było tym większe, że wydane wcześniej demo, znane jako P.T. (skrót of Playable Teaser), było po prostu wspaniałe. Obecnie możliwość zdobycia tej wersji demonstracyjnej jest mocno ograniczona i bezproblemowy dostęp mają tylko osoby, które wcześniej pobrały demo i nie usunęły go z dysku konsoli.

Nic dziwnego zatem, że wiele osób podjęło się próby odtworzenia P.T. na PC. Demo zainspirowało również kilka komercyjnych projektów. Kilka miesięcy temu w Steam Early Access zadebiutowało Visage. Trwają również prace nad grą Allison Road.

  1. Strona Unreal PT