Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 sierpnia 2012, 07:24

autor: Adrian Werner

Underrail - grywalna alpha postapokaliptycznego turowego cRPG

W sieci pojawiła się pierwsza grywalna alpha Underrail, czyli turowego cRPG osadzone w postapokaliptycznych klimatach.

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że gracze pecetowi uwielbiają klimaty posapokaliptyczne. Wystarcz przytoczyć uwielbienie jakim obdarzana jest seria Fallout, wysoką sprzedaż Metro 2033 i serii S.T.A.L.K.E.R. czy wielki sukces Kickstartera Wasteland 2. Wkrótce do tej listy dołączyć może gra Underrail, czyli niezależne turowe RPG, które pełnymi garściami czerpie z takich klasyków jak Fallout, Arcanum, Neverwinter Nights czy System Shock 2. Autorzy właśnie wypuścili grywalną wersję alpha, więc teraz każdy może samodzielnie sprawdzić jaki potencjał ma ten projekt.

Aby pobrać grywalną alphę wystarczy udać się na oficjalną stronę gry. Udostępniona wersja wciąż jest oczywiście bardzo wczesna (opatrzono ją numerkiem 0.14), ale już teraz daje dobre pojęcie o tym co chcą osiągnąć autorzy.

      - Underrail – pobierz grywalną wersję alpha

Akcja gry toczyć się będzie odległej przyszłości, w czasach po tajemniczym kataklizmie, który doprowadził do śmierci większości ziemskiej populacji i uczynił powierzchnię planety miejscem niezdatnym do życia. Resztki ludzkości schroniły się w tytułowym Underrail – olbrzymiej podziemnej strukturze, która dawniej była rozległym systemem metra, a obecnie stała się ostatnim schronieniem dla wymierającej rasy. Gracze wcielą się w jednego z ocalałych ludzi. Jego nudna egzystencja wkrótce stanie się znacznie bardziej interesująca i niebezpieczna, gdyż nasz bohater wplątany zostanie w konflikt pomiędzy frakcjami zamieszkującymi Underrail, które rywalizują o kontrolę nad czymś, co może się okazać ostatnią nadzieją ludzkości.

Autorzy postawili na stare i sprawdzone mechanizmy zabawy. Akcję obserować będziemy z perspektywy izometrycznej. Walka rozgrywana ma być w systemie turowym i oferować wysoki poziom taktycznej głębi. W trakcie starć wykorzystamy zarówno tradycyjną uzbrojenie, w tym broń palną i białą, jak również futurystyczne gadżety pokroju tarcz energetycznych oraz nadnaturalne zdolności parapsychiczne. Postać gracza opisana będzie bogatym zestawem współczynników, umiejętności i talentów. Wszystko po to, aby umożliwić wiele różnych stylów zabawy. Większość zadań ma mieć kilka alternatywnych rozwiązań i tylko od nas będzie zależało jakie podejście wybierzemy.

Akcja toczyć się będzie pod ziemią, ale nie oznacza to małej różnorodności lokacji. Underrail zaoferuje duży świat gry, w którym znajdziemy całe miasta, opuszczone budynki, podziemne jaskinie i masę ukrytych lokacji. W trakcie przygód wykorzystamy również system rzemiosła, który pozwoli na tworzenie nowych przedmiotów z surowców zdobytych podczas zwiedzania lokacji.