Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2007, 10:59

Uncharted: Drake's Fortune debiutuje w amerykańskich sklepach

Nowa gra firmy Naughty Dog zatytułowana Uncharted: Drake’s Fortune zadebiutowała dziś w sklepach na terenie Ameryki Północnej.

Nowa gra firmy Naughty Dog zatytułowana Uncharted: Drake’s Fortune zadebiutowała dziś w sklepach na terenie Ameryki Północnej.

Fabuła koncentruje się wokół odnalezienia skarbu ukrytego przed czterystu laty przez słynnego żeglarza i korsarza, sir Francisa Drake’a. Dzięki odnalezieniu na dnie morza ołowianej trumny z ukrytym weń pamiętnikiem, na poszukiwania fortuny wyrusza jeden z potomków marynarza, Nathan Drake. Tropy wiodą na tajemniczą wyspę położoną gdzieś na Karaibach, zaś głównemu bohaterowi przyjdzie zmierzyć się nie tylko z dziką i niedostępną przyrodą, ale także wszelkiej maści zbirami i bandziorami.

Uncharted jest chyba najbardziej oczekiwaną grą tego roku na konsolę PlayStation 3, a jednocześnie jedną z najlepiej ocenianych. Średnia wyliczana na podstawie przyznawanych grze ocen przez różne redakcje jest bardzo wysoka i zarówno w serwisie Gameranking, jak i Metacritic wynosi w chwili obecnej ponad 85%.

Uncharted: Drake's Fortune debiutuje w amerykańskich sklepach - ilustracja #1

Studio Naughty Dog jest jednym z najbardziej znanych deweloperów, którzy swoje gry przygotowują jedynie z myślą o konsolach Sony. Takie serie, jak Crash Bandicoot czy Jak & Daxter znalazły poczesne miejsce nie tylko w historii gier video, ale przede wszystkim w sercach graczy z całego świata.

W Polsce dystrybutorem gry Uncharted: Drake’s Fortune będzie Sony Poland, a premiera przewidziana została na 5 grudnia. Cena kształtować się będzie na poziomie 259 zł.